Komedia ‘Boeing Boeing’, korr sukses në sallën e teatrit ”Bylis”. (VIDEO)

Komedia ‘Boeing Boeing’ korr sukses në sallën e teatrit ”Bylis”. Bazuar në një farsë klasike të shkruar nga dramaturgu francez, Marc Camoletti, përkthyer  nga Nasi Lera, dhe  interpretim të shkëlqyer të aktorëve Amos Muj Zaharia, Rudina Dembacaj, Gentian Zenelaj, Alesia Xhemalaj, Andi Xhunga dhe Linda Jarani, komedia erdhi plot sukses para spektatorit entuziast fierakë në një sallë të tejmbushur. […]

Continue Reading

Fier, aktivitet për mbylljen e muajit të antitrafikut

Mbyllja e muajit të antitrafikut në qarkun e Fierit, është organizuar ndryshe kësaj radhe, nëpërmjet një aktiviteti gjithëpërfshirës me temën “Stop trafikimit të qenieve njerëzore”. Aktiviteti është zhvilluar para institucionit të prefektit me pjesëmarrjen e prefektit të fierit Vasil Bregu, drejtorit të policisë në qarkun e fierit, drejtori i arsimit, nxënës të shkollave të mesme […]

Continue Reading

Akset kombëtare, lirohen hapësirat në rrugën Fier – Vlorë

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit publikojnë rezultatet e javës së katërt të ndërhyrjes në terren në kuadër të lirimit të nyjeve dhe hapësirave në akset kryesore kombëtare nga tabelat dhe aktivitetet civile/ekonomike të vendosura në kundërshtim me Kodin Rrugor. Në bashkëpunim me komisariatet respektive të policisë është bërë e mundur […]

Continue Reading

Një perlë natyrore !! Kurora e Lumit të Vjetër Seman (FOTO)

Kurora e Lumit të Vjetër Seman, është një park i mrekullueshëm, i shpallur Monument Natyre. Ndodhet në rrjedhjen e poshtme të lumit Seman, në fshatin Adriatik të Libofshës, rreth 1 m mbi nivelin e detit. Përbën një shtrat të dikurshëm të lumit Seman, të braktisur prej tij, si pasojë e karakterit tepër endacak në këtë sektor […]

Continue Reading

Perkujtohet Kristaq Shtembari. Aktivitet kulturor i shkolles 9 vjeçare qe mban emrin e “Mesuesit te Popullit”.

  Ne kuadrin e jubileut te 10-te krijimit shkolla Kristaq Shtembari organizoi nje aktivitet per nder te mesuesit te popullit, emrin e te cilit ajo mban. Per kete qellim u ekspozuan vepra dhe doreshkrime te tij si dhe kolege dhe bashkekohes folen per kontributin e mesuesit te shquar.

Continue Reading

Pas 25 vitesh harresë, nis zbatimi i projektit për mbjelljen e brezit pyjor në Belinë

Pas 25 vitesh harresë, nis zbatimi i projektit për mbjelljen e brezit pyjor në Belinë NJA Zharrëz, i cili konsiston në mbjelljen e 8 ha tokë pyjore, e kthyer në pronësi të Bashkisë Patos. Investim i Bashkisë Patos në bashkëpunim me kompaninë Bankers do të mundësojë mbjelljen e mbi 18.000 druve të llojit ekualipt, si […]

Continue Reading

“Tirana Trophy 2017”, dy medalje ari për sportistët e Apolonisë

Në ambientet e Pallatit të Sportit “Asllan Rusi” u zhvillua edicioni i “Tirana Trophy” në Taekwondo, i organizuar nga “Qendra Taekwondo”.   Në këtë kompeticion morën pjesë 480 sportistë nga 8 shtete të Europës, ndërkohë që të bënte përshtypje edhe prania e një skuadre nga ishujt Seychelles. Në total u zhvilluan 500 ndeshje, në 6 […]

Continue Reading

Gazetari Reis Çiço përlot vajzën nga Fieri (VIDEO)

  Sara dhe Jonela kanë ftuar Bleonën, një vajzë nga Fieri, në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E Diela Shqiptare”, moderuar nga Ardit Gjebrea, për t’i bërë një surprizë të këndshme me spikerin e lajmeve të Televizionit Klan, Reis Çiçon. Reis Çiço shprehet se profesioni i tij është shumë i vështirë, pasi mbi […]

Continue Reading

AKU mbylli thertoren e vetme në Mallakastër, kasapët në protestë

AKU ka mbyllur thertoren e vetme që funksiononte në Mallakastër para më shumë se 10 ditëve, çka ka sjellë mos furnizimin e qytetit, kopshteve e çerdheve me produktet e mishit. Mbyllja e thertores erdhi si pasojë e kushteve jo të mira higjeno- sanitare, por mbyllja e saj ka prekur edhe rreth 20 persona të cilët […]

Continue Reading