Arrestohet “daja” nga Fieri, bosi i prostitucionit në Itali dhe thesari i tij i errët…

Një vajzë ‘gjeneronte’ rreth 500 euro në natë, rreth 12.000 euro në muaj. Pra mjaftonte ‘menaxhimi’ i treve për të arritur te 40 mijë euro në muaj. Shifrat janë zbuluar nga hetimi që arriti të godasë një rrjet prostitucioni të drejtuar nga shqiptarë. 50 persona u arrestuan, në disa qytete të Italisë raportuan mediat italiane. […]

Continue Reading

Përplaset me karrocën, ndërron jetë 48 vjecari.

Në datën 31.01.2018, ora 18:20, në fshatin “Suk 1” ka ndodhur një aksident automobilistik ku shtetasi Y.S, 48 vjeç, duke drejtuar një motoçikletë, është përplasur me një karrocë. Si pasojë e përplasjes shtetasi Y.S ka ndërruar jetë në Spitalin Rajonal Fier. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Continue Reading

Drejt përfundimit rehabilitimi i degës së Fierit, pjesë e kanalit vaditës Vjosë-Levan-Fier.

Vazhdon puna per rehabilitimin e plote te kanalit vaditës, dega e Fierit, pjesë e kanalit Vjosë -Levan-Fier, një nga veprat më të mëdha vaditëse në zonën e Myzeqesë. Punimet përfshijnë pastrim, gërmim dhe thellim të shtratit, dhe së shpejti kanali vaditës do të jetë në dispozicion të vaditjes së tokave bujqësore.

Continue Reading

Talenti fierak Realdo Fili, pranë firmës me Skënderbeun

Pak orë pasi ka fituar “lirinë” nga detyrimet kontraktuale me Partizanin, Realdo Fili ka filluar bisedimet me klube të ndryshme të Superiores dhe është shumë pranë një marrëveshjeje, që do të ishte e bujshme për mënyrën se si rrodhën ngjarjet. Fili ka nisur bisedimet me klubin e Skënderbeut dhe është shumë pranë marrëveshjes me skuadrën […]

Continue Reading

Gatimet fierake serviren në kuzhinën e Zonjës Tefta

Çdo të premte në emisionin “Rreze Dielli” në A1 Report, në këndin e kuzhinës vijnë gatime tradicionale të krahinave të ndryshme të Shqipërisë për t`i sjellë ato në kujtesën e gatimeve tona të përditshme si dhe për të ruajtur vlerat e kulturës sonë në gatime. Rrugëtimi nëpër qytete të ndryshme të Shqipërisë u ndal në […]

Continue Reading

Shtatë cilësitë e një shpirti të lirë…

Ka diçka shumë tërheqëse tek shpirtrat e lirë, të japin një ndjesi speciale kur rrethohesh prej tyre dhe të bëjnë të mendosh pozitivisht për jetën dhe ngjarjet që të ndodhin. Është diçka e pabesueshme se si e kanë këtë efekt. Personat e tillë, që mund t’i përkasin profesioneve të ndryshme, duhet të bëhen të njohur, […]

Continue Reading

Policia kap dhe shoqëron autorin e dyshuar të plagosjes me armë zjarri të 19 – vjeçarit.

  Në vijim të veprimeve të kryera për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit, ku më datë 30.01.2018, rreth orës 15.45 , është plagosur me armë zjarri në këmbë shtetasit R.Gj,19 vjeç, banues në Fier, rezultoi se: Shtetasi E.H, dyshohet se në banesën e tij ka plagosur me armë zjarri pistoletë shtetasin R.Gj. […]

Continue Reading