Mbyllet turneu ”Kujtim Majaci, triumfon Apolonia ’98 (Foto)

March 14, 2019

Eshte kthyer tashme ne tradite qe cdo 14 Mars, te perkujtojme futbollistin e shquar te Apolonise dhe legjenden e futbollit shqiptar Kujtim Majaci.

Prej disa ditesh ne aneksin e stadiumit ”Loni Papuciu” jane zhvilluar ndeshjet per turneun ”Kujtim Majaci” per U17, te cilat jane mbyllur diten e sotme me ndeshjen finale mes ekipeve te Murialdos drejtuar nga trajneri Piro Mali dhe Apolonia ’98, qe drejtohet nga Romeo Haxhiaj dhe Agron Basholli. Te pranishem per te ndjekur ndeshjen finale ishin edhe kryebashkiaku Subashi, drejtues te pushtetit vendor, ish futbolliste, familjarë te Kujtim Majacit etj.

Turneu ”Kujtim Majaci”, u fitua nga ekipi me emrin simbolik Apolonia ’98. Ne kete turne morren pjese keto ekipe, Murialdo, Fieri, Naftetari, Osumi, Rrufeja, Dogani, Apolonia ’98 dhe Albpetroli.

TURI I PARE

  • MURIALDO – FIERI, 3-0
  • NAFTETARI – OSUMI, 5-1
  • RRUFEJA – DOGANI, 2-1
  • APOLONIA 98 – ALBPETROl, 3-0

TURI I DYTE

  • MURIALDO – NAFTETARI, 3-0
  • RRUFEJA – APOLONIA 98, 4-0