Mbyllet ankandi i Albpetrol, fitues “Al Global Oil” me ofertë rreth 30 milionë USD

“Al Global Oil” që vitin e shkuar bleu rafinerinë e bitumit të ARMO-s në Fier ka bërë edhe ofertën më të lartë për blerjen e mbi 75 mijë tonëve naftë bruto të nxjerrë në ankand nga kompania publike Albpetrol. Kjo e fundit njoftoi se ishin të paktën katër kompani që bënë oferta për të marrë […]

Continue Reading

Punime intensive në bypass-in e Fierit, një karrexhatë hapet më 30 qershor

Këtë verë në Vlorë do të shkohet përmes Bypassit të Fierit. Puna në bypassin e Fierit vijon intensivisht në mënyrë që të kapet afati i hapjes së njërës korsi për autoveturat deri me 30 qershor 2019. Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) bën të ditur se, momentalisht ka përfunduar betonimi i të gjithë urave. Gjithashtu është përfunduar […]

Continue Reading

Fier / Policia Rrugore, plan masash për kontrollin e automjeteve të transportit publik (Video)

Policia Rrugore e Qarkut Fier – Plan masash për kontrollin e automjeteve të transportit publik të papajisur me liçensë përkatëse. Kontrolli për rritjen e parametrave të sigurisë. Në zbatim të këtij plani veprimi, nga kontolli i ushtruar në rrugët kombëtare dhe atyre brenda qyteteve të Qarkut Fier, ka rezultuar se disa automjete të transportit publik […]

Continue Reading

Odise Roshi i bindur: Me trajnerin Reja për të fituar, çdo gjë përfekt

Odise Roshi ka dalë në konferencën e zakonshme për shtyp para ndeshjes së Kombëtares kundër Islandës dhe Moldavisë. Sulmuesi fierak ka treguar atmosferën në skuadër më trajnerin e ri, Edi Reja. Sipas tij gjithçka ka ndryshuar me teknikun e ri, madje është i bindur dhe në suksesin e skemës 3-5-2. Ai shprehet së është gati […]

Continue Reading

Fier, mbyllen në mënyrë spektakolare ”Lojërat Olimpike” (Foto)

Sot jane permbyllur ”Lojerat Olimpike”, aktiviteti me masiv i cili filloi muaj me pare dhe perfshiu te gjitha shkollat e Bashkise Fier. Aktiviteti u zhvillua ne stadiumin ”Loni Papuçiu” nxenes te moshave te ndryshme te shkollave 9 vjecare te qytetit te Fierit mbushen fushen e blerte me bluzat shumengjyreshe te stampuara me simbolet e Dites […]

Continue Reading

Fëmijët e kopshtit nr.8, festojnë festën e tyre (Foto)

Festimet ne kuader te 1 Qershorit kane nisur ne te gjithe kopshtet e Fierit. Nje atmosfere fantastike u krijua nga vogelushet e kopshtit nr.8 me rastin e dites se tyre te shenuar. Me te bukur se kurre, ata dhuruan emocione te verteta me interpretimet e tyre, vjershat dhe kenget per femije,  me vallezimet, duke argetuar […]

Continue Reading

Hidhen piketat për 4 sezonet e ardhshme të Kategorisë së Parë

Federata Shqiptare e Futbollit ka filluar takimet konsultative me klubet e Kategorisë së Parë për rishikimin e strukturës dhe formulës per 4 sezonet e ardhshme, 2019-2023. Sekretari Përgjithshëm i FSHF, Ilir Shulku, sëbashku me Shefin e Sektorit të Garave, Lysien Nurishmi, njohën klubet me opsionet në lidhje me formulën e Kategorisë së Parë, për të […]

Continue Reading

Pastrohet vija bregdetare e plazhit të Darëzezës

Në prag te hapjes se sezonit turistik Bashkia e Fierit është duke ndermarrë hapa konkrete per pastrimin e vijes bregdetare. Keshtu konkretisht, ne plazhin e Darezezes, nder me te frekuentuarit nga plazhistet, prej disa ditesh ka filluar puna per pastrimin, dhe shkriftimin e rërës. Sipas informacioneve puna do të vazhdojë me pastrimin e te gjithe […]

Continue Reading

Vogëlushët e kopshtit nr.8 (pa ushqim), festojnë 1 Qershorin (Foto)

Të gëzuar e të qeshur, mes tingujve të muzikës dhe zërave gazmorë,  vogëlushët e kopshtit nr.8 (pa ushqim) pranë shkollës ”Jakov Xoxa”, kanë festuar 1 Qershorin. Festa u  zhvillua në ambientet e kopshtit, dokoruar bukur dhe me kujdes, plot lule dhe ngjyra. Fëmijët nën kujdesin e edukatoreve recituan, kënduan dhe vallëzuan së bashku, duke përcjell […]

Continue Reading