Xhuljo Vrenozi i pandalshëm, fitore me K.O ndaj serbit Gambelic

May 5, 2019

Boksieri fierak Xhuljo Vrenozi vijon serinë  e fitoreve ne boksin profesionist. Mbremjen e djeshme Xhuljo ka arritur te fitoje ne Milano ndaj serbo-boshnjakut Sinisa Gambelic.

Gambelic nuk ka mundur dot te perballoje ritmin e fierakut, dhe si pasoje ne raundin e katert ka rene ne tapet.

Me kete fitore Xhuljo arrin ne 14 ndeshje te fituara ne boksin profesionist, nga 16 te zhvilluara.

Sfida e rradhes e Xhuljos do te jete ne formen e nje eventi te madh dhe do te zhvillohet ne 25 maj, ne Montreal te Kandase. Eventi do te kulmoje me ndeshjen mes Xhuljos dhe meksikanit 32 vjeçar Manuel Garcia Mendez. Ndeshjes do ti paraprije nje konference shtypi e dy rivaleve dhe do te transmetohet nga televizonet kanadeze.