Voton Subashi: Proçes i qetë dhe pa probleme, mesazhi që ka për qytetarët fierakë

Kandidati socialist per Bashkine e Fierit, Armando Subashi,  ka votuar rreth ores 07:55 ne nje nga qendrat e votimit prane shkolles ”Jakov Xoxa”. Ai ka qene i shoqeruar nga bashkeshortja e tij. ”Jam i kenaqur qe votimi ka filluar normalisht, dhe me vjen mire qe ka nje fluks te konsiderueshem njerezish qe ne oret e […]

Continue Reading

Do shkosh të votosh, por s’je i sigurt ku është qendra jote e votimit? Ja si të verifikoni emrin

Do shkosh të votosh, por s’je i sigurt ku është qendra jote e votimit? Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile ka përgatitur listën e zgjedhësve e cila krahas publikimit dhe afishimit pranë çdo qendre votimi, është publikuar edhe online nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Të gjithë qytetarët, para se të votojnë mund të verifikojnë emrin […]

Continue Reading

Fier, vazhdon normalisht shperndarja e materialeve zgjedhore

Fier, ka filluar qe ne oret e para te ditesh shperndarja e materialeve zgjedhore nga KZAZ nr 57 qe ndodhet ne shkollen Petro Sota dhe KZAZ nr 58 qe ndodhet ne shkollen Perikli Ikonomi. Perkatesisht Kzaz nr 57 mbulon pjesen e qendrave adminstrative, dhe KZAZ nr 58 mbulon qytetin dhe njesine Administrative Mbrostar. Deri tani […]

Continue Reading

Njoftim i rëndësishëm për ata që udhëtojnë drejt Vlorës (Video)

Bypass-i i Fierit, një ndër nyjet kryesore sa i takon qarkullimit në drejtim të jugut të vendit, është tashmë i hapur duke shkurtuar në këtë mënyrë distancën mes Tiranës dhe Vlorës, si dhe duke shmangur trafikun e krijuar veçanërisht gjatë sezonit veror në aksin e vjetër që kalon përmes Levanit. Kjo bën që lëvizja  të […]

Continue Reading

Arrat e Njoma Shqiptare – Ushqimi i Mrekullueshëm i Jetëgjatësisë

Momentet e fëmijërisë të kaluara tek gjyshja ose të afërmit në fshat mbeten më mbresëlënëset. Pjesë e këtyre momenteve janë padyshim pemët. E mbani mend shijen e mrekullueshme të arrave të njoma dhe gjurmët e lagështa që na linin nëpër gishta? Këto arra të shijshme mund të ruhen gjatë gjithë vitit, disa i ngrijnë e […]

Continue Reading

Tre vrasjet e Uniformës së Gjeneralit – Nga Arben Velo

Rrallë në mos asnjëherë ka ndodhur që një uniformë ushtarake, të jetë kthyer në një lloj vrasësi, duke zëvendësuar misionin e atij që e ka veshur. E qepur mijëra kilometra larg, në BRSS ,në vitet ’50, nga duart e rrobaqepësve të stërvitura për krijimin e kostumeve me peshë gradash, uniforma u stilua dhe u stërvit […]

Continue Reading

“Efekti” Mërgjyshi, Apolonia bën merkato edhe në… Ekuador – Nga Bujar Rama

Apolonia ka bërë një nga goditjet më të mira në këtë merkato verore, duke afruar Artan Mërgjyshin në stol. Por, pasi zgjodhën trajnerin, tashmë nis puna më e madhe. Klubi e ka objektiv rikthimin në Superiore, çka shkon në sinkron të plotë me ambiciet e trajnerit të ri, i cili nuk vjen në Fier për […]

Continue Reading

Vaj Ulliri Dhe Speca Djegës Për Shëndet të Mirë dhe Organizëm të Fortë

  Vaji me speca djegës është kombinimi ideal në pothuajse çdo gatim. Në Shqipëri, përdoret shpesh për të kompletuar shijen e bishtajoreve, por jo vetëm kaq. Vaji djegës përdoret edhe në gatimet me oriz, makarona apo fruta deti. Ai është shumë i mirë edhe për kavërdisje. Në këtë artikull të AgroWeb.org do të mësoni sa […]

Continue Reading