Fitore zemre, Shqipëria feston kundër Moldavisë

June 11, 2019

Shqipëria ka mposhtur Moldavinë me rezultatin 2-0 në takimin e zhvilluar në “Elbasan Arena” të vlefshme për eliminatoret e Europianit. Golat e Cikalleshit dhe Ramadanit, i dhuruan fitoren e parë tekniku Edi Reja, në drejtimin e kuqezinjve.

Fitore zemre për Kombëtaren, e cila ngjitet në kuotën e 6 pikëve. Duhet theksuar se në të dyja pjesët rastet për shënim nuk kanë munguar, teksa duhet të vinte minuta e 66-të, kur Cikalleshi, pas një kombinimi fantastik me Roshin, të zhbllokonte rezultatin.

Pas këtij momenti, kuqezinjtë u tërhoqën disi, duke administruar avantazhin. Për të vulosur gjithçka mendoi mesfushori Ylber Ramadani, i cili me një predhë nga distanca, mposhti për herë të dytë portierin moldav.

 

Burimi: http://www.panorama.com.al/video-fitore-zemre-shqiperia-feston-kunder-moldavise/