”Festa e Grurit”, zbulohet programi festiv

Tradita

Festat tradicionale tashme kane zene nje vend te rendesishem ne aktivitetet e ndryshme qe organizon Bashkia e Fierit. Festa, te cilat si qellim kryesor kane promovimin e produkteve vendase, atraksioneve turistike,  ruajtjen e tradites, gjallerimin e jetes kulturore ne cdo Njesi Administrative, si dhe per te sjelle mesazhin se ne Fier festohet ne cdo stine te vitit.

Koncerte, parade vajzash myzeqare, parade autokombajnash, panair, gatime tradicionale, aeronautike, lojera sportive e shume e shume surpriza te tjera na presin kete te shtune ne Pojan.

”Festa e Grurit”, e cilesuar si festa me e bukur e vitit, organizuar nen kujdesin e vecante te kryetarit te bashkise Armando Subashi, do ta shnderroj Pojanin ne nje hapesire te madhe festimi, argetimi dhe mikpritje.

Ora 19:00, do te jete fillimi i kesaj feste plot mundesi argetimi, per tu permbyllur ne oret e vona te mbremjes.

Ja programi i festes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *