Fier, ”Karaoke Show” argëtim dhe zbavitje pamasë (Foto)

”Karaoke Show”, i ka dhene ngjyra dhe nje tjeter ritem mbremjes se djeshme ne qytetin e Fierit. Nje organizim sipas formatit te ”Magic 4” rezultoi teper i suksesshem, duke dhuruar nje mbremje te paharrueshme per qytetaret fierake. Shume te rinj dhe te reja u ngjiten ne skene duke kenduar ne versionin karaoke dhe duke rrembyer […]

Continue Reading

Fier, plumba ndaj subjektit tregtar, kapet pas disa muajsh bashkëpunëtori

Policia e Fierit ka ndalur një 33-vjeçar, të akuzuar për kanosje dhe prodhim e mbajtje pa leje të armëve dhe municioneve luftarake. Në pranga ka rënë shtetasi M. H., i cili dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të një subjekti tregtar, në muajin prill të këtij viti. Njoftimi i policisë: Policia ndalon […]

Continue Reading

Apolonia, sinjale pozitive nga sulmuesi Branica – Nga Bujar Rama

Ka sinjale pozitive më në fund edhe nga sulmuesi Klejdis Branica, për të cilin pritej të firmoste dje me fierakët. Për arsye objektive të futbollistit, nuk është nënshkruar marrëveshja, por kjo pistë mund të quhet çështje e mbyllur, pasi vetë peqinasi, sipas burimeve nga klubi fierak, është shprehur se do të nënshkruajë për Apoloninë dhe […]

Continue Reading

26 vjeçari nga Fieri zhduket pa asnjë gjurmë në Greqi, policia në alarm

Një shqiptar ka humbur kontaktet me familjen e tij në Greqi, ndërsa autoritetet atje janë vënë në kërkim të djalit 26-vjeçar nga qyteti i Fierit. I riu u zhduk pa lënë gjurmë pasditen e së hënës së 29 korrikut, ndërsa policia po kërkon për gjetjen e tij në të gjithë zonën e ishullit Chios. Ishte […]

Continue Reading

Merr frymë me anë të një tubi, 12-vjeçarja apel për ndihmë: Dua të jetoj dhe unë si shoqet e mua (VIDEO)

Vajza 12- vjeçare e Nuredin dhe Alidie Çili nga fshati Zharnec i Divjakës prej 11 vitesh vuan nga problemet me frymëmarrjen. E mitura merr frymë me anë të një aparati dhe një tubi të vendosur në fyt, të cilin ia ka dhuruar një mjek. E ëma e Xhesilajdës shprehet se kontrollet mjekësore në Shqipëri kanë […]

Continue Reading

Plagosi me thikë 45-vjeçarin, arrestohet fieraku

Policia e Fierit, Specialistët për Hetimin e Krimeve kanë ndaluar një 43-vjeçar të akuzuar për plagosje. Sipas të dhënave zyrtare, është ndaluar shtetasi me iniciale M.K., 43 vjeç, banues në Fier. Në datën 29.07.2019, në fshatin Kallm i Vogël, gjatë një konflikti të çastit për motive të dobëta, shtetasi M.K. dyshohet se ka goditur me […]

Continue Reading

Një sulmues amerikan për Apoloninë, priten edhe dy ekuadorianë – Nga Bujar Rama

Apolonia ka ruajtur pjesën dërrmuese të kontingjentit të vjetshëm, me pak ndryshime. Gjatë kësaj vere janë larguar lojtarë si Andi Prifti, Endri Braka, Dejan Andoni dhe Orgest Buzi, ndërkohë që janë bërë dy përforcime në mesfushë: Erisildo Smaçi, i ardhur nga Laçi, dhe Gelando Sharavolli, i ardhur nga Tomori. Është rikthyer nga huazimi tek Albpetroli […]

Continue Reading

Shtatë Ushqimet Më Të Mira Për Kujtesën Dhe Humorin

Një nga aspektet më të trishtueshme të plakjes është që memoria fillon të mos jetë si mëparë. Gjatë gjithë jetës, kurba e aftësive të të nxënit është në rritje deri në një moshë të caktuar e më pas nis rënia. Për shembull, shpejtësia e përpunimit të informacionit nis të bjerë pas adoleshencës, ndërkohë që aftësia […]

Continue Reading