Plazhi i Darzezes plot e perplot me njerez (Video)

Aktualitet

Me nje gjatesi 13.7 km,  plazhi i Darezezes, vazhdon te mbetet nje parajse e natyres se paprekur qe terheq cdo vit nje numer te madh pushuesish.  Nje vend i persosur per te gjithe ata, sidomos familjaret,  qe preferojne qetesine, bregdetin e paster, ujerat e ngrohta me reren kurative dhe freskine.

Per shkak te hapesirave te pafundme, eshte e mundur te zhvillohen shume sporte ne rere, si futboll e volejboll. Ecja ne kembe pergjate bregut te detit, eshte nje tjeter kenaqesi qe te ofron ky plazh.

Dhe mos harroni, se i gjithe rajoni eshte nje parasaje ushqimore, dhe me cmime te perballueshme per te gjithe.

Keto jane disa nga arsyet se perse plazhi i Darezezes ”gumezhin” nga pushuesit ne keto dite te nxehta verore.

Per me shume ju ftojme te shikoni kete video dhe disa foto te bera ne nje dite te zakonshme ne plazhin e Darezezes:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *