Apolonia, mbërrin sulmuesi amerikan

Sport

Ka mberritur diten e djeshme ne Fier, sulmuesi amerikan Daquan King. Sipas informacioneve, 25 vjecari amerikan luan ne te dy krahet e sumit, por mund te aktivizohet edhe si qendersulmues. Ne karrieren e tij, pervec kampionatit amerikan, eshte aktivizuar edhe ne Lituani, me ekipin Panevezys, me te cilen sezonin e shkuar eshte shpallur kampion ne Ligen e Pare.

Duke u bazuar ne te dhenat e flashscore, King eshte aktivizuar ne 7 ndeshje, dhe ka shenuar 10 gola ( ndersa sipas agjenit te tij, eshte aktivizuar ne 26 ndeshje, ku pervec 10 golave te shenuar ka dhene edhe 14 pasime per gol.

Do te jete trajneri Mergjyshi ai qe do te vendos per cilesite e futbollistit, dhe mendimin e pare do ta japi ne miqesoren ndaj Orikumit qe do te zhvillohet te premten ne qytetin bregdetar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *