Fier, sekuestrohen 120 mijë euro, dyshohet se janë përfituar nga veprimtari kri minale

Uncategorized

Policia e Fierit ka sekuestruar pasurinë prej 120 mijë euro, pasi dyshohet të jenë përfituar në rrugë kri minale.

Uniformat blu njofton se pasuria e sekuestruar i përket shtetasit T. B, i cili dyshohet se ka kryer veprën penale “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kri minale”.

Njoftimi i policisë:
Vijon puna për evidentimin e aseteve dhe llogarive bankare të personave të dyshuar për veprimtari kriminale. Sekuestrohen 120.000 euro, që dyshohet se janë përfituar nga veprimtari kri minale.

Specialistët për Hetimin e Kri mit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, kanë vendosur sekuestro preventive mbi llogarinë bankare më vlerën 120.000 euro., të shtetasit T.B.
Shtetasi T.B., dyshohet për kryerjen e veprës penale “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kri minale”. Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme.

(BalkanWeb)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *