Konflikt mes të rinjve në Fier, policia shoqëron disa persona

Uncategorized

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Fier. Paraprakisht raportohet se ka të shtëna me ar më zjarri dhe si pasojë kanë mbetur të pla gosur tre persona.

Faxweb raporton se të shtënat kanë ndodhur brenda Urgjencës së Spitalit Rajonal në Fier. Dyshohet se përplasja me ar më ka ndodhur pas një konflikti midis të rinjve.

Konflikti ka nisur më herët mes dy grupe të rinjsh, të cilët janë goditur me leva midis tyre dhe me sende të forta jashtë ambinteve të Urgjencës së Spitalit, raporton Faxweb.

Më pas një nga personat e përfshirë në sherr ka hyrë në ambintet e spitalit dhe ka hapur zjarr duke pl agosur tre persona.

Policia ka mbërritur në vendgjarje dhe raportohet se ka arr estuar katër persona në lidhje me ngjarjen.

Ende nuk bëhen të ditura më tepër detaje mbi identitetin e të rinjve apo shkakun e konfliktit.

(M.Q/Faxweb.al)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *