Fier, përfshihet nga flakët zona kodrinore e Cakranit (Video)

September 8, 2019

Një zjarr ka rënë këtë të dielë në zonën kodrinore të Cakranit.

Sipas informacioneve paraprake, flakët kanë përfshirë një sipërfaqe me pisha ullinj e shkurre ndërsa forcat zjarrëfikëse ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për neutralizimin e zjarrit.

Por pavarësisht ndërhyrjes, si pasojë e terrenit të vështirë forcat zjarrëfikëse e kanë hasur vështirësi gjatë ndërhyrjes.