Vijon zjarri ne zonen kodrinore te Cakranit (Video)

Uncategorized

Kete te hene jane riaktivizuar disa vatra zjarri . Forcat zjarrefikese te Fierit ne vendngjarje po punojne intensivisht per shuarjen e flakeve duke punuar edhe me mjete rrethanore. .

Zjarri qe ka nisur pasditen e se dielen ne kete zone ka shkaktuar deme te konsiderueshme. Deri ne keto momente jane djegur rreth 20 ha siperfaqe me pisha pa dem ekonomik dhe shkurre . Flaket nen kontroll.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *