Dro gë dhe ar më, policia ndalon dy persona në Fier

Aktualitet

Është finalizuar operacioni antidr ogë i koduar “Cakrani”, nga forcat e Policisë së Fierit, të cilat kanë bërë të mundur arr estimin në flagrancë të dy shtetasve dhe shpalljen në kërkim të dy të tjerëve.

Operacioni nga Seksioni për Hetimin e Nar kotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Fier.

Sekuestrohen 57 kg ka nabis, 1 ar më zjarri dhe mu nicion luftarak.

Policia arr eston në flagrancë 2 shtetas dhe shpall në kërkim 2 të tjerë.

Në kuadër të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kri minale në fushën e na rkotikëve, në vijim të kontrollit të pandërprerë të territorit, si edhe mbi bazën e informacioneve të mara në rrugë operative, nga ana e Komisariatit të Policisë Fier në bashkëpunim me specialistët e Seksionit për Hetimin e Na rkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, është organizuar dhe finalizuar operacioni “Cakrani”.

Si rezultat i këtij operacioni, u ar restuan në flagrancë shtetasit:

  • N. D., 61 vjeç, banues në Cakran.
  • J. D., 47 vjeç, banues në Cakran.

Gjithashtu u bë shpallja në kërkim e shtetasve:
M. D., 38 vjeç dhe D.D., 24 vjeç.

Nga kontrolli i ushtruar në banesat e tyre në fshatin Cakran, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale rreth 57 kg lëndë na rkotike e dyshuar ka nabis, një ar më zjarri dhe municion luftarak.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Fier, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e na rkotikëve” dhe “Mbajtja pa leje e ar mëve dhe municioneve luftarake”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *