Një stuhi e frikshme godet Fierin (Video)

September 19, 2019

Nje stuhi e frikshme, e cila ka zgjatur disa minuta, ka goditur Fierin mbasditen e sotme. Era me shpejtesi deri ne 100 km/h ka shkulur peme dhe ka shkaktuar probleme ne rrjetin elektrik. Jane demtuar disa linja ne Patos dhe Roskovec.

Fatmiresisht nuk ka patur te lenduar ne njerez, por vetem deme materiale. Nderkohe qe moti tashme esshte qetesuar, por sipas parashikimit meteorologjik pritjen rreshje shiu gjate oreve te mbremjes.