Yearly Archives: 2020

- Advertisement -

Zbulohet misteri. Ja sa i gjatë ishte Skënderbeu

Kur është fjala për ato personalitete që kanë lënë shumë gjurmë në histori, kureshtja njerëzore kërkon të mësojë për ta edhe gjëra...

Fier, zjarr i madh në një magazinë me bojra

Një zjarr i madh ka rënë në një fabrikë bojërash dhe sfungjerësh në Fier. Akoma nuk bëhet e ditur nëse ka persona...

Ndërtimi i segmentit Milot-Fier me zero lekë nga buxheti i shtetit. Investitori do ndërtojë pa pagesë edhe rrugët dytësore për qytetarët

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi sot se për ndërtimin e segmentit Milot-Fier, pjesë e Korridorit Adriatiko-Jonian do të shpenzohen...

Ja sa raste të reja kemi në 24 orët e fundit, si u zgjerua harta e të prekurve

Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus ne gjithe vendin, shtrimet ne Infektiv dhe rendohet gjendja shendetesore e te shtruarve. Testimi i...

Fier, procedohet nga Policia administratori i një shoqërie ndërtimi

Fier. Procedohet nga Policia administratori i një shoqërie ndërtimi, për veprat penale "Shpërdorimi i tokës" dhe "Fshehja e të ardhurave".

Partneri ju kontrollon telefonin? Ja problemet psikologjike nga të cilat vuan

Studimet tregojnë se 34% e grave dhe 62% e burrave bien pre e dëshirës për të kontrolluar telefonin e partnerit të tyre....

Doktori nga Fieri bën publik vendimin e tij për të luajtur në filmin ”Haklaj”

Një serial me katër pjesë do të mbajë titullin “Haklaj” dhe për rolin e një prej djemve më të njohur të familjes,...

“Nuk i tradhëtoj njerëzit që më besojnë”, Mërgjyshi pas ngjitjes së Apolonisë në Superiore: Mposhtëm paragjykimet – Nga Bujar Rama

Artan Mërgjyshi ka finalizuar me trofe një sezon të vështirë në Kategorinë e Parë. Në fillim të edicionit pakkush besonte se Apolonia...

Biznesmeni me maskë floriri 4000 dollarë për t’u mbrojtur nga COVID-19 (FOTOT)

Koronavirusi është përhapur pothuajse në të gjithë botën dhe një nga ndryshimet që ka sjellë është përdorimi i maskave në ambiente të...

Holliwood ben realitet filmin “Haklaj”. Ja kush eshte fieraku qe do te luaje rolin kryesor

Filmi i Hollywood me 4 seri mbi ngjarjet tragjike në Tropojën e viteve 1990 dhe 2000 do të bëhet realitet. I titulluar...
- Advertisement -

Must Read

Zbulohet misteri. Ja sa i gjatë ishte Skënderbeu

Kur është fjala për ato personalitete që kanë lënë shumë gjurmë në histori, kureshtja njerëzore kërkon të mësojë për ta edhe gjëra...
- Advertisement -

Fier, zjarr i madh në një magazinë me bojra

Një zjarr i madh ka rënë në një fabrikë bojërash dhe sfungjerësh në Fier. Akoma nuk bëhet e ditur nëse ka persona...

Ndërtimi i segmentit Milot-Fier me zero lekë nga buxheti i shtetit. Investitori do ndërtojë pa pagesë edhe rrugët dytësore për qytetarët

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi sot se për ndërtimin e segmentit Milot-Fier, pjesë e Korridorit Adriatiko-Jonian do të shpenzohen...

Ja sa raste të reja kemi në 24 orët e fundit, si u zgjerua harta e të prekurve

Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus ne gjithe vendin, shtrimet ne Infektiv dhe rendohet gjendja shendetesore e te shtruarve. Testimi i...