Monthly Archives: June, 2020

- Advertisement -

Banorët e mesjetës shfrytëzonin gjethet e fierit për të trajtuar zbokthin, zbulon studimi i bërë në një trup që i përket shekullit të IX-të...

Evidencat e reja zbulojnë se çaji me gjethet e fierit, është përdorur në mesjetë për të trajtuar gjendje të ndryshme shëndetësore përfshirë...

Tirana dhe Fieri, qytetet me shpenzimet më të larta për konsum

Fieri dhe Tirana janë dy qarqet ku u regjistruan shpenzimet më të larta për konsum nga familjet. Instituti i...

Historia e qyetit te Fierit

Historia e Qytetit​​​​​​​Origjina e qytetit të Fierit shkon në shekullin e VI-të p.e.s. me qytetin antik të...

9 Rregulla Qe Duhen Ndjekur Gjithmone Per Kujdesin E Flokeve Tuaj

Ne epoken kur me floket mund te bejme c'te duam, sepse industria e bukurise po korr suksese kolosale ne prodhimin e produkteve...

Lekundje toke pak para mesnate ne Vlore, epiqendra ne detin Adriatik

Rreth ores 23:15 eshte ndjere nje termet i lehte ne qytetin e Vlores...

Test

test test

Karafil në limon ose portokall, truku efektiv për të eliminuar insektet dhe mizat. Ja si ta përgatisni

Pse të vendosni karafil në limon ose portokall? Mund të duket e çuditshme dhe disi absurde, por keni gabuar sepse ky është...

Gjendet i riu nga Fieri që humbi gjurmët në Hamburg

Humbi gjurmët nga Hamburgu i Gjermanisë, më 28 maj, të këtij viti zbulohen gjurmët e te riut. Mësohet se 20-vjeçari Kevin Ademi,...

Absurditet i formulës, por djemtë e rinj fierakë thyejnë Tiranën në kryeqytet dhe kalojnë në gjysmëfinale

Ka mjaftuar nje gol i Asllanajt ne minuten e 13-te te ndeshjes qe Apolonia U19 te fitoje ndaj bashkemoshatareve te tyre te...

Rama në serat e Libofshës: Ja formula magjike që më ka dhënë mësuesi im

Kryeministri Edi Rama teksa vizitonte fermerët në Libofshë të Fierit ka thënë se në bujqësi ka një ‘formulë magjike’ për të fituar,...
- Advertisement -

Must Read

Zbulohet misteri. Ja sa i gjatë ishte Skënderbeu

Kur është fjala për ato personalitete që kanë lënë shumë gjurmë në histori, kureshtja njerëzore kërkon të mësojë për ta edhe gjëra...
- Advertisement -

Fier, zjarr i madh në një magazinë me bojra

Një zjarr i madh ka rënë në një fabrikë bojërash dhe sfungjerësh në Fier. Akoma nuk bëhet e ditur nëse ka persona...

Ndërtimi i segmentit Milot-Fier me zero lekë nga buxheti i shtetit. Investitori do ndërtojë pa pagesë edhe rrugët dytësore për qytetarët

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi sot se për ndërtimin e segmentit Milot-Fier, pjesë e Korridorit Adriatiko-Jonian do të shpenzohen...

Ja sa raste të reja kemi në 24 orët e fundit, si u zgjerua harta e të prekurve

Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus ne gjithe vendin, shtrimet ne Infektiv dhe rendohet gjendja shendetesore e te shtruarve. Testimi i...