Monthly Archives: June, 2020

- Advertisement -

Shfaqet merimanga e zezë në Fier, mjeku apel për kujdes

Me rritjen e temperaturave, janë parë edhe rastet e para të pickimeve nga insektet e rrezikshme dhe...

Impianti i trajtimit të mbetjeve në Fier/ Klosi: Investim i jashtëzakonshëm në mbrojtje të mjedisit

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ishte në Fier, ku pa nga afër punën në impiantin...

Jetik gjatë sezonit veror/ Bypass-i i Fierit, gati javën e ardhshme

ATSH / Bypass-i i Fierit, një veprat kryesore të infrastrukturës rrugore shqiptare, jetik për lëvizjen sidomos gjatë...

Drejt përfundimit punimet në rrugën që lidh Vajkanin me autostradën, infrastrukturë më e mirë për banorët (Video)

Në Fier po punohet intensivisht për lidhjen e autostradës me fshatin Vajkan, një nyje problematike kjo sa...

Të rishikohet testi i Gjuhës Shqipe, maturantët protestë te Ministria e Arsimit

Një grup maturantësh në kryeqytet kanë protestuar mesditën e sotme përpara ministrisë së Arsimit.

Sërish shifra të larta, konfirmohen 31 raste pozitive. Ja harta e perhapjes

Nderkohe qe rritet numri i rasteve te reja me koronavirus, por sot me i ulet se rekordi...

Miratohet plani i menaxhimit të basenit ujor Seman

TIRANË, 11 qershor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi planin e menaxhimit të basenit ujor Seman, me qendër në...

Kukësi “nje rruge e dy pune”, ndeshje dhe merkato në Fier

Kukësi sot luajti çerekfinalen e parë në Fier, por drejtuesit e skuadrës verilindore nuk kanë qenë në...

Subashi jep lajmin e shumepritur, shetitorja e Gjanices do te zgjatet me teper

Rehabilitimi i lumit Gjanica dhe rikonceptimi i qendres se qytetit, tashme ka hyre ne fazen permbyllese. Por...

Rama apel qytetarëve: Zbatoni rregullat, ndryshe rikthejmë karantinën

TIRANË, 11 qershor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama u bëri apel sot qytetarëve dhe bizneseve që të zbatojnë...
- Advertisement -

Must Read

Tentuan ta mashtronin, por i dhanë një thesar/ Fermeri i vetëm në Shqipëri që kultivoi gabimisht domaten me çmimin marramendës

Shkoi të blejë domate të quajtur “zemër kau”, por tregtari e mashtroi dhe ferma e tij u kthye në një “thesar” fitimprurës....
- Advertisement -

Zbulohet misteri. Ja sa i gjatë ishte Skënderbeu

Kur është fjala për ato personalitete që kanë lënë shumë gjurmë në histori, kureshtja njerëzore kërkon të mësojë për ta edhe gjëra...

Fier, zjarr i madh në një magazinë me bojra

Një zjarr i madh ka rënë në një fabrikë bojërash dhe sfungjerësh në Fier. Akoma nuk bëhet e ditur nëse ka persona...

Ndërtimi i segmentit Milot-Fier me zero lekë nga buxheti i shtetit. Investitori do ndërtojë pa pagesë edhe rrugët dytësore për qytetarët

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi sot se për ndërtimin e segmentit Milot-Fier, pjesë e Korridorit Adriatiko-Jonian do të shpenzohen...