Monthly Archives: June, 2020

- Advertisement -

Fier, kryeministri Rama merr pjesë në inagurimin e fabrikes se ”Yura Corporation”

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Fier, në inaugurimin e Fabrikës më të re të prodhimit të pjesëve automotive të Kompanisë “Yura...

Shifrat zyrtare/ Sot, 77 raste në vend. Raste të reja edhe në Fier

Testimi i bërë në personat e dyshuar gjatë 24 orëve të fundit ka konfirmuar 77 raste të reja me COVID-19.Shpërndarja gjeografike e...

KLP emëron drejtuesit e rinj në Prokuroritë e 4 qyteteve. Ja kush emërohet në Fier

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, ka emëruar sot drejtuesit e rinj në Prokuroritë e 4 qyteteve.Vendimi për emërimin e tyre u morë...

Gabimi më i madh i grave: Duan më shumë burrin, para se të duan veten!

Është mësimi më i vështirë për të mësuar. Shumë e vështirë sidomos për ato gra që – nga natyra – priren t’i...

Roli i Jastëkut Tek Dhimbjet e Qafës – Kujdesi që Duhet të Tregoni

Cilësia e jastëkut është e një rëndësie thelbësore për gjumin. Ai mund të na ndihmojë të kemi një gjumë të mirë ose...

Vajzat fierake të pamëshirshme ndaj Tiranës, i shënojnë 5 gola (Foto)

Vajzat e Apolonise ne futboll vazhdojne rezultatet pozitive shoqeruar me gola te shumte te shenuar ne portat kundershtare. Ne ndeshjen e...

Ndertesa me e vecante ne Shqiperi, ndodhet ne Roskovec

"Shtepia Anije"ndodhet ne fshatin Velmisht te Bashkise Roskovec. Ajo konsiderohet si nga me te vecantat ne llojin e saj, dhe eshte ideuar...

Sot, 67 të prekur me koronavirus në vendin tonë. Ja harta e përhapje

Vijon rritja e numrit të të prekurve me koronavirus në vendin tonë. Në 24 orët e fundit kanë rezultuar 67 raste të...

9-vjeçari autik arrin të krijojë fjalorin e veçantë

Sot në studion e ‘’ Rreze Dielli’’ ishte I ftuar Jamarbër Hoxha dhe babi I tij Kujtim Hoxha. Jamarbër është një djalë...

Fier, transporti publik nis punën

Transporti publik është i lejuar të fillojë sot punë si ai qytetas dhe ndërqytetas. Të gjithë autobusat dhe urbanet publike janë...
- Advertisement -

Must Read

Zbulohet misteri. Ja sa i gjatë ishte Skënderbeu

Kur është fjala për ato personalitete që kanë lënë shumë gjurmë në histori, kureshtja njerëzore kërkon të mësojë për ta edhe gjëra...
- Advertisement -

Fier, zjarr i madh në një magazinë me bojra

Një zjarr i madh ka rënë në një fabrikë bojërash dhe sfungjerësh në Fier. Akoma nuk bëhet e ditur nëse ka persona...

Ndërtimi i segmentit Milot-Fier me zero lekë nga buxheti i shtetit. Investitori do ndërtojë pa pagesë edhe rrugët dytësore për qytetarët

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi sot se për ndërtimin e segmentit Milot-Fier, pjesë e Korridorit Adriatiko-Jonian do të shpenzohen...

Ja sa raste të reja kemi në 24 orët e fundit, si u zgjerua harta e të prekurve

Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus ne gjithe vendin, shtrimet ne Infektiv dhe rendohet gjendja shendetesore e te shtruarve. Testimi i...