Monthly Archives: June, 2020

- Advertisement -

Izolimi në shtëpi për shkak të pandemisë, shqiptarët gjetën ‘shpëtim’ tek interneti. Rritje 47% e përdorimit

Mungesa e daljes lirshëm që nisi 10 ditëshin e dytë të marsit për shkak të pandemisë së COVID-19 ka bërë që shumica...

Foto e rrallë ajrore e Fierit të vitit 1936. Shikoni krahasimin atëherë dhe sot

Nje foto e Fierit qe ndoshta nuk e keni pare kurre, eshte e vitit 1936 dhe eshte e bere nga nje aeroplan...

Zbatimi i fazës II të rehabilitimit të Gjanicës/ I hapet rruga shpronësimeve për interes publik

Këshilli i bashkisë Fier i ka hapur rrugë fillimit të procedurave të shpronësimit për interes publik të pasurive të paluajtshme, pronë private...

Zhduket 20-vjeçari nga Fieri! Prej një viti ishte azilant në Gjermani

20-vjeçari nga Fieri, Kevin Ademi humbet kontaktet nga Hamburgu i Gjermanisë, qytet në të cilin kishte shkuar në kërkim të një vendi...

Nga Nutella te Vajtime/ Bota e ka një listë “të zezë” të emrave për fëmijë. Zbuloni cilët janë të ndaluar në Shqipëri

Një çift në Itali vendosi ta quante fëmijën e tyre “E Premte” por gjyqtari tha se ky emër do ta bënte fëmijën...

Tinka Kurti dhe lidhja e saj e vjeter me Roskovecin

Tinka Kurti u lind më 17 dhjetor 1932 në Sarajevë, Bosnjë Hercegovinë, nga një baba shqiptar dhe një nënë hungareze. Është më...

ÇAMIKO-ja, vallja që …..”PUSHTOI”…..greqinë ! (Shkrim nga Ervin Fetahu)

Ndjenja, mbështjellësja e qënies sonë… misteri dhe burimi i gjithë energjive rrezonuse, e sakaq njeriu përpiqet të shkarkojë energjitë e akumuluara nëpërmjet...

Rasti i ri në Fier/ 28-vjeçari, pjesë e Renea-s erdhi nga Tirana që takonte prindërit

Nje nga rastet e reja me koronavirus ne Fier, eshte ai i nje efektivi te RENEA-s. Infektivi- mjeket-tampone-analizat-koronavirusi-terren Mesohet...

Rriten rastet e reja, sot 52 të prekur me koronavirus në vend. Ja harta e përhapjes

Vijon rritja e numrit të të prekurve me koronavirus në vendin tonë. Në 24 orët e fundit kanë rezultuar 52 raste të...

10 mënyra si ta mbash shtëpinë të freskët gjatë temperaturave përvëluese

1) Grilat dhe dritaret GJITHMONË MBYLLUR! Gati 30% e nxehtësisë vjen nga dritaret. Në...
- Advertisement -

Must Read

Zbulohet misteri. Ja sa i gjatë ishte Skënderbeu

Kur është fjala për ato personalitete që kanë lënë shumë gjurmë në histori, kureshtja njerëzore kërkon të mësojë për ta edhe gjëra...
- Advertisement -

Fier, zjarr i madh në një magazinë me bojra

Një zjarr i madh ka rënë në një fabrikë bojërash dhe sfungjerësh në Fier. Akoma nuk bëhet e ditur nëse ka persona...

Ndërtimi i segmentit Milot-Fier me zero lekë nga buxheti i shtetit. Investitori do ndërtojë pa pagesë edhe rrugët dytësore për qytetarët

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi sot se për ndërtimin e segmentit Milot-Fier, pjesë e Korridorit Adriatiko-Jonian do të shpenzohen...

Ja sa raste të reja kemi në 24 orët e fundit, si u zgjerua harta e të prekurve

Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus ne gjithe vendin, shtrimet ne Infektiv dhe rendohet gjendja shendetesore e te shtruarve. Testimi i...