admin

0 COMMENTS
3344 POSTS

featured

Zbulohet misteri. Ja sa i gjatë ishte Skënderbeu

Kur është fjala për ato personalitete që kanë lënë shumë gjurmë në histori, kureshtja njerëzore kërkon të mësojë për ta edhe gjëra...

Ndërtimi i segmentit Milot-Fier me zero lekë nga buxheti i shtetit. Investitori do ndërtojë pa pagesë edhe rrugët dytësore për qytetarët

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi sot se për ndërtimin e segmentit Milot-Fier, pjesë e Korridorit Adriatiko-Jonian do të shpenzohen...

Ja sa raste të reja kemi në 24 orët e fundit, si u zgjerua harta e të prekurve

Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus ne gjithe vendin, shtrimet ne Infektiv dhe rendohet gjendja shendetesore e te shtruarve. Testimi i...
- Advertisement -

Latest news

Ndërtesa më e veçantë në Shqipëri, ndodhet në Roskovec (Foto)

"Shtepia Anije"ndodhet ne fshatin Velmisht te Bashkise Roskovec. Ajo konsiderohet si nga me te vecantat ne llojin e saj, dhe eshte ideuar...

Elton Marini: Ekubani i radhës do të vijë tek Apolonia, dhuratë nga unë

Apolonia është rikthyer në Superiore dhe presidenti Koço Kokëdhima foli gjatë rreth projektit të klubit fierak në emisionin “Pressing” në ABC News....

22-vjeçarja me covid procedohet nga policia, theu karantinën dhe shkoi të vizitonte prindërit

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Fier dhe të Komisariateve në varësi të saj kanë vijuar kontrollet e herëpashershme në banesat e...

Dy humbje jetë në 24 orë, 74 raste të reja, 81 pacientë të shtruar në spital, mes tyre edhe mosha të reja!

Çdo ditë në Shqipëri po regjistrohen humbje jete si pasojë e koronavirusit. Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se në 24 orët...

Kokëdhima: Ju tregoj si funksionon Apolonia. Laçi klub model

Presidenti i Apolonisë, Koço Kokëdhima, është i ftuar në Pressing, në ABC News. Numri një i klubit fierak, u shpreh: “Padyshim që...

Vidhnin vepra arti të antikitetit dhe i shisnin, ndalohen 3 persona

Policia ka arrestuar tre persona të cilët do të trafikonin dy vepra që i përkasin periudhës së antikitetit, pjesë e trashëgimisë kulturore....

Nis restaurimi i dy kolonave të dëmtuara të Nimfeut, në Parkun Arkeologjik të Apolonisë (FOTO)

Ka nisur puna për restaurimin e dy kolonave të dëmtuara të Nimfeut, në Parkun Arkeologjik Kombëtar të Apolonisë.

La emigracionin për të hapur biznesin e ëmbël të vreshtave në Shqipëri

Ardit Sefa la emigracionin 8 vite më parë për t’u rikthyer me një synim të qartë në Shqipëri; kultivimin e vreshtave. Vitet...

Apolonia u ngjit në Superiore, mesazhi i dërguar nga Myrto Uzuni: Përgëzime për elitën! Ka kushte të mira aty

Myrto Uzuni nuk mund t’i harrojë hapat e para që ka hedhur në karrierë, ndërsa ka mbajtur veshur edhe fanellën e Apolonisë....

Apolonia fiton derbin, dhe siguron Superioren (Foto)

Apolonia fiton derbin me Lushnjen, dhe sigron edhe matematikisht ngjitjen ne Superiore. Nje arritje e madhe per futbollin fierakë pas 5 viteve...
- Advertisement -

Most Commented

Zbulohet misteri. Ja sa i gjatë ishte Skënderbeu

Kur është fjala për ato personalitete që kanë lënë shumë gjurmë në histori, kureshtja njerëzore kërkon të mësojë për ta edhe gjëra...
- Advertisement -

Fier, zjarr i madh në një magazinë me bojra

Një zjarr i madh ka rënë në një fabrikë bojërash dhe sfungjerësh në Fier. Akoma nuk bëhet e ditur nëse ka persona...

Ndërtimi i segmentit Milot-Fier me zero lekë nga buxheti i shtetit. Investitori do ndërtojë pa pagesë edhe rrugët dytësore për qytetarët

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi sot se për ndërtimin e segmentit Milot-Fier, pjesë e Korridorit Adriatiko-Jonian do të shpenzohen...

Ja sa raste të reja kemi në 24 orët e fundit, si u zgjerua harta e të prekurve

Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus ne gjithe vendin, shtrimet ne Infektiv dhe rendohet gjendja shendetesore e te shtruarve. Testimi i...