admin

0 COMMENTS
3345 POSTS

featured

Tentuan ta mashtronin, por i dhanë një thesar/ Fermeri i vetëm në Shqipëri që kultivoi gabimisht domaten me çmimin marramendës

Shkoi të blejë domate të quajtur “zemër kau”, por tregtari e mashtroi dhe ferma e tij u kthye në një “thesar” fitimprurës....

Fier, zjarr i madh në një magazinë me bojra

Një zjarr i madh ka rënë në një fabrikë bojërash dhe sfungjerësh në Fier. Akoma nuk bëhet e ditur nëse ka persona...

Ndërtimi i segmentit Milot-Fier me zero lekë nga buxheti i shtetit. Investitori do ndërtojë pa pagesë edhe rrugët dytësore për qytetarët

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi sot se për ndërtimin e segmentit Milot-Fier, pjesë e Korridorit Adriatiko-Jonian do të shpenzohen...
- Advertisement -

Latest news

Kanos me thikë nënën dhe bashkëshorten, arrestohet në flagrancë nga policia.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje, arrestuan në flagrancë shtetasin: -Blerim Q., 38 vjeç, banues në Fiershegan, Lushnje. Arrestimi i këtij shtetasi...

Fier, përmbyset mjeti, humb tragjikisht jetën 23-vjeçarja

Ka rezultuar tragjik mëngjesi i sotëm për një të re nga Fieri, e cila ka humbur jetën në një aksident rrugor. Ngjarja e rëndë...

Shkarkimi i prefektëve, Rama prezanton emrat e rinj: Ja i emëruari në Fier

Pasi ka shkarkuar prefektët në 12 Qarqet e vendit, kryeministri Rama ka prezantuar 12 emrat e rinj në këto pozicione të qeverisjes vendore. Në...

Sherr për pronën në Fier, kanos me armë gjahu vëllanë e moshuar

Një 60-vjeçar është arrestuar nga Policia e Fierit, pasi ka kanosur me armë gjahu vëllanë e tij. Në pranga ka rënë shtetasi Sterio Jarua,...

Bypass Fier-Vlorë, Tabaku: Rruga tirret ditën dhe prishet natën

Deputeteja e Prtisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar me anë të një postimi në rrjetin social Facebook për hapjen e Bypass Fier-Vlorë. Tabaku shkruan se,...

Virozat gjunjëzojnë pediatrinë e Fierit, 100 fëmijë vizitohen çdo ditë

Luhatja e temperaturave dhe fillimi vitit shkollor janë dy faktorët që kanë ndikuar ne shtimin e rasteve të fëmijëve të prekur nga virozat e...

Parku në pyllin e Levanit, PD dhe LSI votojnë kundër

Në mbledhjen e Këshillit të Bashkisë, në përputhje me Planin e Përgjithshëm Vendor të Bashkisë Fier, të miratuar me vendim të Këshillit të Ministrave,...

Fëmijët e Kopshtit Nr.5 finalizojnë projektin ”Qyteti im” (FOTO)

Në një atmosferë festive fëmijët e Kopshtit Nr.5 Fier,  kanë finalizuar projektin ''Qyteti im'', duke i bërë jehonë traditave dhe duke përcjellë njëkohësisht gjithcka ata...

Komedia ‘Boeing Boeing’, korr sukses në sallën e teatrit ”Bylis”. (VIDEO)

Komedia ‘Boeing Boeing’ korr sukses në sallën e teatrit ''Bylis''. Bazuar në një farsë klasike të shkruar nga dramaturgu francez, Marc Camoletti, përkthyer  nga Nasi Lera, dhe ...

Fier, aktivitet për mbylljen e muajit të antitrafikut

Mbyllja e muajit të antitrafikut në qarkun e Fierit, është organizuar ndryshe kësaj radhe, nëpërmjet një aktiviteti gjithëpërfshirës me temën “Stop trafikimit të qenieve...
- Advertisement -

Most Commented

Tentuan ta mashtronin, por i dhanë një thesar/ Fermeri i vetëm në Shqipëri që kultivoi gabimisht domaten me çmimin marramendës

Shkoi të blejë domate të quajtur “zemër kau”, por tregtari e mashtroi dhe ferma e tij u kthye në një “thesar” fitimprurës....
- Advertisement -

Zbulohet misteri. Ja sa i gjatë ishte Skënderbeu

Kur është fjala për ato personalitete që kanë lënë shumë gjurmë në histori, kureshtja njerëzore kërkon të mësojë për ta edhe gjëra...

Fier, zjarr i madh në një magazinë me bojra

Një zjarr i madh ka rënë në një fabrikë bojërash dhe sfungjerësh në Fier. Akoma nuk bëhet e ditur nëse ka persona...

Ndërtimi i segmentit Milot-Fier me zero lekë nga buxheti i shtetit. Investitori do ndërtojë pa pagesë edhe rrugët dytësore për qytetarët

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi sot se për ndërtimin e segmentit Milot-Fier, pjesë e Korridorit Adriatiko-Jonian do të shpenzohen...