Monday, August 3, 2020

admin

3591 POSTS0 COMMENTS

Fier, drejtuesit e furgonave në protestë

Rreth 100 drejtues automjetesh, të cilët bëjnë transportin e nxënësve të shkollave jopublike në Fier, janë ngritur në një protestë, pasi nuk lejohet të...

Fier, kërkohej për prostitucion, arrestohet 34 vjeçari

Policia ndalon 34 vjeçarin me inicialet E.XH.,ishte shpallur në kërkim për “Shfrytëzim prostitucioni”. E.XH., kishte shfrytëzuar për prostitucion 30 vjeçaren D.M., banuese në qytetin...

Histori / Raketa që plasi në Fier

Nga Kiço Thanasi/Në fshatin Krapës të Fierit, në vendin e quajtur Qafa e Lalarit, në majën më të lartë të një kodre në një vend...

Qyteti i panjohur Ilir (Nga Ilirjan Gjika)

17 km nga Fieri, më saktësisht në zonën e Cakranit, ngrihen vlera që pak i njohim, ose më mirë që deri më sot janë...

Historiani Gjika: Të vërtetat dhe legjendat e Fierit që nuk i dinit

Fieri, i quajtur në të kaluarën edhe si “qyteti i luleve”, ka një histori për të treguar. I konceptuar si një nyje tregtare, tashmë...

Per nje histori korrekte

Ku e kish piknisjen Egnatia. Kohë më parë me një grup studentësh zhvilluam një vizitë në muzeun arkeologjik të Durrësit. Në pavionin e antikitetit...

Ulje drastike e lindshmërisë në Fier

Largimi i popullsisë në moshë të re jashtë vendit, por edhe kushtet ekonomike kanë sjellë një rënie drastike të numrit të lindjeve në maternitetin...

Pazari i Roskovecit (Ese). Nga Flamur Çepele.

Pazari i Roskovecit dhe bota e tij e madhe, nè tè cilèn jetonin njèrzit, qè e bènin atè tè famshèm, gati ishte duke u...

“Brez pas brezi, mbetem myzeqar”

Vlerat më të mira të trashëgimisë kulturore, etnografike, bujqësore, blegtorale, gatimet tradicionale, ritet dhe zakonet u promovuan në Njësinë Administrative Zharrëz me një organizim...

Skandal/ Kapitenia e Apolonisë: Punonjësi i “security” goditi me grushte futbollistet minorene

Skandal në futbollin e femrave. Pas sfidës Kinostudio-Apolonia, zhvilluar ditën e djeshme ka ndodhur një incident i rëndë, i cili është treguar për “Vipsport.al” nga kapitenia...

TOP AUTHORS

3591 POSTS0 COMMENTS

Most Read

Ja cilat profesione paguhen më shumë në vendin tonë

Kushdo që kërkon të vazhdojë arsimin e lartë, apo të mësojë për një profesion të caktuar, në finale ka si qëllim të...

U akuzua per nje tender, vellai motres: Nuk me ndihmove…!

Rubrika “Shihemi në gjyq”, në Tv Klan solli ditën e sotme historinë aspak të thjeshtë të zotit Gëzim. Ai rrëfeu në studio...

Greqia ndryshon vendimin, lejon fluturime me Shqipërinë

Autoriteti i Aviacionit Civil grek njoftoi zëvendësimin e direktivës së 1 Gushtit lidhur me fluturimet ajrore drejt dhe nga Shqipëria dhe Maqedonia...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti infektohet me koronavirus: Kam kollë, nga sot jam në izolim

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Hoti nëpërmjet...