Tuesday, November 24, 2020

admin

4330 POSTS0 COMMENTS

Fier, kërkohej për prostitucion, arrestohet 34 vjeçari

Policia ndalon 34 vjeçarin me inicialet E.XH.,ishte shpallur në kërkim për “Shfrytëzim prostitucioni”. E.XH., kishte shfrytëzuar për prostitucion 30 vjeçaren D.M., banuese në qytetin...

Histori /Incidenti i majit 1981, raketa që plasi në Fier

Nga Kiço Thanasi/Në fshatin Krapës të Fierit, në vendin e quajtur Qafa e Lalarit, në majën më të lartë të një kodre në një...

Qyteti i panjohur Ilir (Nga Ilirjan Gjika)

17 km nga Fieri, më saktësisht në zonën e Cakranit, ngrihen vlera që pak i njohim, ose më mirë që deri më sot janë...

Historiani Gjika: Të vërtetat dhe legjendat e Fierit që nuk i dinit

Fieri, i quajtur në të kaluarën edhe si “qyteti i luleve”, ka një histori për të treguar. I konceptuar si një nyje tregtare, tashmë...

Per nje histori korrekte

Ku e kish piknisjen Egnatia. Kohë më parë me një grup studentësh zhvilluam një vizitë në muzeun arkeologjik të Durrësit. Në pavionin e antikitetit...

Ulje drastike e lindshmërisë në Fier

Largimi i popullsisë në moshë të re jashtë vendit, por edhe kushtet ekonomike kanë sjellë një rënie drastike të numrit të lindjeve në maternitetin...

Pazari i Roskovecit (Ese). Nga Flamur Çepele.

Pazari i Roskovecit dhe bota e tij e madhe, nè tè cilèn jetonin njèrzit, qè e bènin atè tè famshèm, gati ishte duke u...

“Brez pas brezi, mbetem myzeqar”

Vlerat më të mira të trashëgimisë kulturore, etnografike, bujqësore, blegtorale, gatimet tradicionale, ritet dhe zakonet u promovuan në Njësinë Administrative Zharrëz me një organizim...

Skandal/ Kapitenia e Apolonisë: Punonjësi i “security” goditi me grushte futbollistet minorene

Skandal në futbollin e femrave. Pas sfidës Kinostudio-Apolonia, zhvilluar ditën e djeshme ka ndodhur një incident i rëndë, i cili është treguar për “Vipsport.al” nga kapitenia...

Vangjel Capo, Filozofi i futbollit fierak.

Sezonin e kaluar ai e ‘’drejtoi’’ me shumë sukses Apoloninë, megjithëse jo nga pankina, por në një mënyrë tjetër, atë virtuale. Kështu të gjitha...

TOP AUTHORS

4330 POSTS0 COMMENTS

Most Read

Shqiptarët kanë mesatarisht 560 euro kredi për frymë, kryeson Tirana

Shqiptarët kanë mesatarisht 69 mijë lekë ose rreth 560 euro kredi për frymë. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë dhe Instat tregojnë...

Sot, 327 raste te reja dhe 9 humbje jete.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se në 24 orët e fundit është shënuar sërish një rekord infeksionesh.

Zhurmat, rreziku tinëzar që i kanoset çdo ditë njerëzve

Zhurmat dhe tingujt e lartë janë jo vetëm acaruese, por prishin ritmin kardiak të zemrës. Një studim gjerman zbuloi se zhurmat e...

Hipizëm, zhvillohet gara në bregdetin e Darëzezës (Foto)

Sot Darëzeza e Fierit mori një tjetër dimension turistik. Kalorës të apasionuar pas kalërimit nga Fieri, Shqipëria, Kosova, Mali i Zi i...