Thursday, January 21, 2021
Home Aktualitet

Aktualitet

Doli të punonte arën, ndërron jetë papritur 47-vjeçari në Fier

Një 47-vjecar ka humbur jetën në Fier, pasi ka pësuar atak kardiak. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur ‘Vija e Ngjalës’...

Rikonstruksioni i rrugës Fier-Seman, zhvillim bujqësisë dhe turizmit

ATSH-Maela Marini/- Rikonstruksioni i rrugës Fier-Seman do t’u shërbejë rreth 17 mijë banorëve të 20 fshatrave të zonës, duke sjellë një impakt të konsiderueshëm...

Gjendet i vdekur në banesën e tij këngëtari fierak Vilson Shaho

Gjendet i vdekur në banesën e tij në Fier, këngëtari i muzikës kanton, Vilson Shaho. Nuk dihet ende shkaku i vërtetë i vdekjes së tij...

Aksident i frikshëm në Fier, makina hipën mbi trafikndarëse, përplaset me shtyllën

Një aksident ka ndodhur sot në hyrje të Fierit, ku një makinë ka humbur kontrollin dhe është përplasur me trafiknadresën. Ngjarja në fjalë ndodhi pranë...

Detaje/ Kush është fierakja që tentoi të kalojë drogë drejt Greqisë me autobus

KAKAVIJE– Policia e Shtetit ka dhënë informacion për drogën e sekuestruar në autobusin e linjës Kakavijë-Janinë. Sipas policisë, shtetasja Izaura Musa, 28 vjeçe, nga...

Vazhdon me ritme të shpejta asfaltimi i rrugës Fier – Seman (FOTO)

Vazhdon me ritme te shpejta asfaltimi i rruges Fier - Seman. Per momentin po punohet midis fshatit Dërmenas dhe kthesës së Pojanit. Kjo rrugë...

Aksident në aksin Fier-Levan, plagoset e moshuara (VIDEO)

Nje tjeter aksident rrugor ka ndodhur diten e sotme ne Fier. Dy automjete jane perplasur ne aksin Fier - Levan dhe si pasoje ka...

Aksidenti në Fier, identifikohen 3 viktimat

Një makinë tip Suzuki përfundoi në kanal në rrugën Levan- Tepelenë dhe tre persona kanë humbur jetën. Policia ka identifikuar dy burrat, Fisnik Murataj,...

Aksidenti tragjik në Fier, shkon në 3 numri i viktimave. Në makinë ndodhej edhe një vajzë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur ditën e sotme në Fier. Ngjarja është regjistruar në aksin Levan-Tepelenë. Nga aksidenti fillimisht u tha...

Fier, makina bie në kanal, humb jetën çifti i të moshuarve

Një aksidenti rëndë me pasojë vdekjen e dy personave ka ndodhur në Fier. Mësohet se një automjet ka përfunduar në kanal, në fshatin Varibop dhe...

Fier, përmbyset zetori, humb jetën 50-vjeçari

Aksident me pasojë një person të vdekur është regjistruar ditën e sotme në qytetin e Fierit. Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme rreth orës 12:15,...

Dyqani Ozdilek në Fier, ofron deri në 40 përqind ulje çmimesh

Dyqani turk Özdilek, i cili gjendet në Gold Center Fier, ofron ulje deri në 40%  për çdo produkt të sajin. Gjigandi Turk dhe Lideri i...

Most Read

Mjeku fierak u rikonstrukton totalisht shtepine familjes ne nevoje

Para disa muajsh kemi publikuar rastin e familjes Meleq Seferi nga Kallmi i Madh, te cilet ndodheshin ne veshtiresi ekonomike dhe kushte...

Shqiptarët kanë mesatarisht 560 euro kredi për frymë, kryeson Tirana

Shqiptarët kanë mesatarisht 69 mijë lekë ose rreth 560 euro kredi për frymë. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë dhe Instat tregojnë...

Sot, 327 raste te reja dhe 9 humbje jete.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se në 24 orët e fundit është shënuar sërish një rekord infeksionesh.