Monday, August 3, 2020
Home Aktualitet

Aktualitet

Bypass Fier-Vlorë, Tabaku: Rruga tirret ditën dhe prishet natën

Deputeteja e Prtisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar me anë të një postimi në rrjetin social Facebook për hapjen e Bypass Fier-Vlorë. Tabaku shkruan se,...

Fier, aktivitet për mbylljen e muajit të antitrafikut

Mbyllja e muajit të antitrafikut në qarkun e Fierit, është organizuar ndryshe kësaj radhe, nëpërmjet një aktiviteti gjithëpërfshirës me temën “Stop trafikimit të qenieve...

AKU mbylli thertoren e vetme në Mallakastër, kasapët në protestë

AKU ka mbyllur thertoren e vetme që funksiononte në Mallakastër para më shumë se 10 ditëve, çka ka sjellë mos furnizimin e qytetit, kopshteve...

Gjendet një person i pajetë buzë rrugës Lushnje-Fier

Trupi i pajetë, i seksit mashkull është gjetur në një kanal vaditës në fshatin Kolonjë, Lushnje. Viktima, e moshës rreth 65 vjeç, fillimisht mendohej se...

Tenderi i Bypass Fier e Vlorë, dyzet kompani vijojnë garën

Dyzet kompani kanë dorëzuar ofertat për pjesëmarrjen në tenderin e ndërtimit të segmenteve rrugore “Bypass Fier dhe Bypass Vlorë”. Ministria e Infrastrukturës informon se...

Fier, kontrolle te shumta policore

Naten e sotme ka pasur kontrolle te shumta nga policia e qytetit. Keto pamje vijne nga rruga Skenderbeu, "kryqezimi i Grecallise" ku forca te...

Kurjan, fillon ”Festa e Ullirit” (FOTO)

Ka filluar mengjesin e sotem ''Festa e Ullirit'' në kishën 700- vjeçare të Shën Kollit në Kurjan. Festa organizohet nën kujdesin e veçantë të kryetares...

Patos, punimet në rrugën ”Unaza” (FOTO)

Vazhdojnë punimet përgjatë gjithë segmentit të rrugës "Unaza" me sistemimin e kanalizimeve si dhe per rehabilitimin e fushës në krah të stadiumit e cila...

Fier, drejtonte mjetin i dehur, arrestohet 57 vjeçari

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasin: M. Murataj, 57 vjeç, banues në Fier, pasi: Në aksin rrugor Fier-Lushnje, u kap duke drejtuar...

Protesta në Fier, TAP: Riparojmë çdo dëm në infrastrukturë të shkaktuar nga punimet

Banorët e fshatit Dërmenas në Fier janë ngritur këtë të mërkurë në protestë, duke bllokuar rrugën nacionale Fier-Seman. Shkak për këtë protestë është bërë ndërtimi...

Përfundon rehabilitimi i sistemit të kullimit në zonën Sheq – Portëz

Pas një pune voluminoze të nisur 4 muaj më parë, sot i është dhënë fund rehabilitimit të gjithë sistemit të kullimit në zonën Sheq...

Rruga ”Ramiz Aranitasi”, drejt përfundimit (FOTO)

Puna për rehabilitimin e rrugës ''Ramiz Aranitasi''po ecën me ritme të shpejta. Kjo rrugë me gjatësi 700 metra është një nga arteriet kryesore të...

Most Read

Ja cilat profesione paguhen më shumë në vendin tonë

Kushdo që kërkon të vazhdojë arsimin e lartë, apo të mësojë për një profesion të caktuar, në finale ka si qëllim të...

U akuzua per nje tender, vellai motres: Nuk me ndihmove…!

Rubrika “Shihemi në gjyq”, në Tv Klan solli ditën e sotme historinë aspak të thjeshtë të zotit Gëzim. Ai rrëfeu në studio...

Greqia ndryshon vendimin, lejon fluturime me Shqipërinë

Autoriteti i Aviacionit Civil grek njoftoi zëvendësimin e direktivës së 1 Gushtit lidhur me fluturimet ajrore drejt dhe nga Shqipëria dhe Maqedonia...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti infektohet me koronavirus: Kam kollë, nga sot jam në izolim

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Hoti nëpërmjet...