Tuesday, January 26, 2021
Home Aktualitet

Aktualitet

PD-LSI të enjten nisin mosbindjen civile, bllokohet aksi Lushnje – Fier

Vetëm një ditë pasi opozita nisi përgatitjet e aksionit kundër qeverisë Rama, duke paralajmëruar mosbindje civile, kreu demokrat, Lulzim Basha, ka mbledhur deputetët e...

Renato Mekolli këngëtar ?? Nuk është keq, dëgjojeni (VIDEO)

Nje surprize e bukur per gjithe njerezit ne nevoje qe ushqehen ne mencat sociale te kryeqytetit. Diten e djeshme ne vaktin e Pashkes, per...

“Ai nuk mund ta vriste veten”, apeli i djalit të 54-vjeçarit të zhdukur

U shpall i zhdukur nga Policia, ende mister fati i 54-vjeçarit Nazmi Goxhaj. Prej 10 ditësh një 54-vjeçar nga Fieri është shpallur i zhdukur dhe...

Erërat e forta, probleme me energjinë në disa zona

Për shkak të erës së fortë në disa rajone të vendit janë shfaqur problematika në rrjetin e shpërndarjes së energjisë. Rajonet më të prekura nga...

Fier, sekuestrohen tre motorë gomonesh, 2 në pranga

Në një operacion të koduar me emrin “Oslo”, i kryer sot nga Dogana dhe Policia Kufitare shqiptare, janë sekustruar tre motorë të fuqishëm për...

Humbi kontaktet sapo u kthye nga Greqia. Dëshmitarët: E pamë të hidhej në lumin Seman

54-vjeçar prej 5 ditësh është zhdukur pa asnjë gjurmë. Familjarët e Nazmi Goxhajt kanë ngritur alarmin se ai, teksa kthehej nga Greqia, në Fier...

Tragjike në Fier, 20 vjeçari vetëvaret në banesë

.Më datë 29.03.2018, ora 17:27, në fshatin Bishan, Fier është gjetur nga familjarët në banesë në gjendje të rëndë shëndetësore shtetasi Sh.V, 20 vjeç. Gjatë...

Fier, vetëplagoset me armë gjahu 17 vjeçarja

Në datën 29.03.2018, rreth orës 16:30, në lagjen "8 Shkurti" Fier, është vetplagosur me armë gjahu shtetasja L.B, 17 vjeçe. Amra e gjahut është me...

Aksident në Fier, përplasen dy makina, 5 të plagosur

Burime nga policia e Fierit bëjnë me dije se mesditën e sotme, në aksin rrugor Fier-Vlorë, në hyrje të Levanit, është përplasur mjeti tip...

Fier, shembet çatia e shtëpisë, plagoset e moshuara

Çatia e një shtëpie të amortizuar është shembur duke zënë poshtë një grua të moshuar, e cila është dërguar në spital për të marrë...

Ndërhyrja në blloqet e banimit, nis puna në lagjjen ”Liri Gero”

Bashkia e Fierit ka nisur  nderhyrjen ne nje tjeter bllok banimi. Diten e sotme ka nisur puna ne nje prej blloqeve te lagjjes ''Liri...

Përplasja e policisë me grabitësit, rindërtohet skema grafike e ngjarjes (VIDEO)

Detaje të reja janë zbardhur nga përplasja e grabitësve me policinë të premten në Fier, ku mbeti i vrarë, Xhuliano Sollaku si dhe u...

Most Read

Mjeku fierak u rikonstrukton totalisht shtepine familjes ne nevoje

Para disa muajsh kemi publikuar rastin e familjes Meleq Seferi nga Kallmi i Madh, te cilet ndodheshin ne veshtiresi ekonomike dhe kushte...

Shqiptarët kanë mesatarisht 560 euro kredi për frymë, kryeson Tirana

Shqiptarët kanë mesatarisht 69 mijë lekë ose rreth 560 euro kredi për frymë. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë dhe Instat tregojnë...

Sot, 327 raste te reja dhe 9 humbje jete.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se në 24 orët e fundit është shënuar sërish një rekord infeksionesh.