Tuesday, September 22, 2020
Home Aktualitet

Aktualitet

Fier, të shtëna drejt derës së një lokali

Një person i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri pistoletë në drejtim të një lokali në lagjen “1 Maji” në qytetin e Fierit. Nga...

‘Na paguani,ose…!600 punonjës të By Pass Fier në protestë

Mbi 600 punonjës të firmave nënkontraktore të kompanisë italiane ‘Serenisima’ kanë dalë ditën e sotme në protestë, në qytetin e Fierit. Punonjësit kanë nisur...

“Do vras gruan dhe veten”, çifti nga Fieri, letër kryeministrit Rama

Dy prindër akuzohen se kanë kërcënuar me jetë prokurorin e Fierit pas moszbardhjes së vdekjes së djalit të tyre 2-vjeçar para 5 vitesh. “Nuk...

Fier, prezantohet prefekti i ri

Mëngjesin e sotëm është prezantuar para administratës prefekti i ri i Fierit, Baki Bala. Gjatë prezantimit të tij, Bala është shprehur se do të bashkëpunojë...

Njësia Administrative Qëndër, nis puna për rikthimin në funksion të kanalit kullues

Ka nisur puna për rikthimin në funksion të kanalit kullues Sh2, i cili prej vitesh ishte mbuluar pothuajse krejtësisht nga dheu dhe mbetje të...

I vdiq djali 2 vjeç në aksident, kërcënon prokurorin

Në muajin shtator 2017 shtetasi L.B, 60 vjeç, banues në fshatin Kallm i Vogël, Fier, ka dërguar një letër ankesë në autoritetet shtetërore ku...

Grushta policit bashkiak, arrestohet 55-vjeçari

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin: -Kujtim Murati, 55 vjeç, banues në Patos. Arrestimi i këtij shtetasi u...

Fier, përmbyset mjeti, humb tragjikisht jetën 23-vjeçarja

Ka rezultuar tragjik mëngjesi i sotëm për një të re nga Fieri, e cila ka humbur jetën në një aksident rrugor. Ngjarja e rëndë...

Bypass Fier-Vlorë, Tabaku: Rruga tirret ditën dhe prishet natën

Deputeteja e Prtisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar me anë të një postimi në rrjetin social Facebook për hapjen e Bypass Fier-Vlorë. Tabaku shkruan se,...

Fier, aktivitet për mbylljen e muajit të antitrafikut

Mbyllja e muajit të antitrafikut në qarkun e Fierit, është organizuar ndryshe kësaj radhe, nëpërmjet një aktiviteti gjithëpërfshirës me temën “Stop trafikimit të qenieve...

AKU mbylli thertoren e vetme në Mallakastër, kasapët në protestë

AKU ka mbyllur thertoren e vetme që funksiononte në Mallakastër para më shumë se 10 ditëve, çka ka sjellë mos furnizimin e qytetit, kopshteve...

Gjendet një person i pajetë buzë rrugës Lushnje-Fier

Trupi i pajetë, i seksit mashkull është gjetur në një kanal vaditës në fshatin Kolonjë, Lushnje. Viktima, e moshës rreth 65 vjeç, fillimisht mendohej se...

Most Read

Ekspertja e ISHP tregon skenarët: Kur mund të mbyllen shkollat

Me hapjen e shkollave, ekspertët e shëndetit publik deklaruan se do të kishte rritje të numrit të infektimeve. Por ka kaluar vetëm...

Kek pa miell dhe sheqer – Përbërësit sekret të një ëmbëlsire të shëndetshme

Kjo është receta që çdo amvisë duhet të ketë patjetër në listën e recetave të ëmbla të saj. Pa...

E pazakontë !! Dashurohet me njerkun, z hduket 15 vjeçarja

Një histori e pazakontë dashurie mes një 60-vjeçari dhe një të miture 15 vjeçe, u rrëfye në emisionin Pa Gjurmë, në Report...

Keidi Bare niset drejt Barcelonës, sot vizitat mjekësore dhe firma në klubin e ri

Keidi Bare bëhet gati për etapën e re të karrierës së tij. Mesfushori i përfaqësueses shqiptare, sot u ka dhënë lamtumirën shokëve...