Fier, ndalohet 30 vjeçari, mashtroi dhe i mori paratë një personi

Nje i ri nga Berati i kerkuar per “Mashtrim” eshte vene ne pranga nga policia e Fierit. Policia ben me dije se “Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier në bashkëpunim me Policinë Berat, kapën dhe ndaluan shtetasin: A.Z., 30 vjeç, banues në Berat. “Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata […]

Continue Reading

Pedagogu-studentes: Një puthje, se ma nxive jetën! (Video)

Emisioni “Stop” solli sonte një tjetër skandal përmes kameras së fshehtë. Auditoret e Universitetit dhe mënyra se si merren provimet në to, ishin në qendër të skandalit. “Stop” dokumentoi me zë dhe figurë se si pedagogu Denis Himçi i kërkonte një studenteje raport intim, në këmbim të marrjes së provimeve. Jo vetëm lëndën e tij, […]

Continue Reading

Policia e Fierit falë bashkëpunimit me qytetarët u gjen dy turistëve gjermanë biçikletat që u kishte vjedhur një 19-vjeçar (Video)

Policia e Fierit ka zbuluar dhe ka shpallur në kërkim hajdutin e biçikletave të dy turistëve. Në zonën e quajtur “Azotiku”, një shtetas u kishte vjedhur biçikletat dy turistëve gjermanë, duke shfrytëzuar momentin kur këta të fundit ishin duke filmuar. Një qytetar, i cili kishte parë momentin e vjedhjes, njoftoi policinë dhe menjëherë drejt vendngjarjes […]

Continue Reading

Mbreti dhe Shërbëtori. Një tregim që na vlen të gjithëve.

Mbreti i i një komuniteti të caktuar kishte dhjetë qen të egër. Ai i përdorte për të torturuar dhe ngrënë cilindo shërbëtor të tij që bënte gabime Njëri nga shërbëtorët dha një mendim të gabuar, dhe mbreti nuk i pëlqeu aspak. Kështu ai urdhëroi që shërbëtori të hidhej te qente Shërbëtori tha: “Unë ju kam […]

Continue Reading

Fier, vijnë me çanta bosh dalin plot, kamerat zbulojnë hajdutët e atleteve (Video)

Kamerat e sigurisë zbulojnë si vidhnin produkte sportive stafi i dyqanit. Ora News ka arritur të sigurojë kamerat e sigurisë ku punonjësit në fillim të turnit vijnë me çanta shpine bosh ndërsa në mbrëmje kur iknin nga dyqani ishin me çanta plot. Pas denoncimit në polici si dhe dorëzimi të pamjeve të kamerave të sigurisë, […]

Continue Reading

Viti i ri shkollor / Subashi e Ruçi mesazhe urimi nga shkolla ”Petro Sota”

Sot ka nisur viti i ri shkollor 2019-2020. Urimet për fillimin e vitit të ri shkollor Kryetari i Bashkisë, z. Armando Subashi ka zgjedhur t’i bëjë nga shkolla e mesme profesionale “Petro Sota”. Këtë vit ka qenë dhe kreu i Parlamentit Shqiptar z. Gramoz Ruçi që ka zgjedhur këtë shkollë për të uruar të gjithë […]

Continue Reading

Aeroporti Ndërkombëtar i Vlorës/ Gati projekti, bashkëpunim me një skuadër ndërkombëtare ekspertësh

Projekti për Aeroportin Ndërkombëtar të Vlorës është gati. Kryeministri Edi Rama, bëri të ditur sot se, “pas negociatave të tejzgjatura, por si përfundim të pasuksesshme me konsorciumin që shprehu interes për realizimin e Aeroportit Ndërkombëtar të Vlorës, u angazhuam drejtpërdrejt në bërjen e projektit për të mos humbur tjetër kohë të çmuar”. “Falë një pune […]

Continue Reading

Zjarr i madh në Petovë, digjen 500 rrënjë ullinj

Një zjarr i madh ka përfshirë kodrat e fshatit Petovë në rrethin e Fierit. Si pasoje e flakëve janë djegur mbi 500 rrënjë ullinj 5-6 vjecar. Sipas banorëve zjarri dyshohet të jetë i qëllimshëm. Përhapja e zjarrit favorizohet edhe nga era. Për fikjen e zjarrit kanë ardhur dy zjarrfikëse një e Fierit dhe një e […]

Continue Reading

Tmerri i qytetarëve, kapen në Vlorë dy fierakët që vidhnin portofola (Video)

Policia e Vlorës ka finalizuar operacionin e koduar “Portofoli” dhe ka ndaluar dy shtetas, të cilët në bashkëpunim, kanë kryer një sërë vjedhjesh në qytet, kryesisht portofolë nga qytetarë të ndryshëm. Seksioni i Hetimit të Krimit pranë Komisariatit të Policisë Vlorë, në vijim të një pune hetimore, ndjekjeje dhe vëzhgimi prej afro dy muajsh, kanë […]

Continue Reading

Ky është 12-vjeçari shqiptar që luan në serialet më të famshme në botë!

Henry Lile sot është një aktor i njohur, mbase jo për ne shqiptarët, por bota e njeh atë, sepse ka luajtur në filma e seriale të populluara, si Nameless, The Good Fight, Riviera apo Jellyfish. Ai zotëron shumë talente, duke filluar që nga arti dhe muzika, modelingu, reklamat dhe aktrimi. Mamaja e tij, Mirela Lile, […]

Continue Reading