HomeBota

Bota

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për shkak të luftës në Ukrainë. Ministrja Krifca ka bërë me dije se kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion. “1.2 milardë lekë i shtohen buxhetit të skemës...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë pushim të paguara nga shteti. Ky është vendimi i fundit i Qeverisë, i komunikuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Manastirliu tha se objekt i vendimit janë punonjësit e administratës, të cilët...
spot_img

Keep exploring

Vjehrra që kapi “mat” nusen duke tradhëtuar bashkëshortin, “dorëzohet”: Nuk ndihem mirë! Jam bërë shumë pishman

Vjehrra e cila kapi “mat” nusen në Librazhd duke tradhëtuar të shoqin, ka pranuar...

Bota ‘gjithë sy e veshë’ nga Moska/ Vladimir Putin nis fjalimin dhe njofton urdhrin e ri që ka firmosur

Në Rusi kremtohet sot Dita e Fitores, 9 Maji dhe e gjithë bota është...

E gjithë vëmendja te 9 maji, mediat e huaja nxisin spekulimet: Cila mund të jetë lëvizja e radhës e Putin

Prej disa javësh Rusia ka nisur bombardimet në Ukrainë, duke lënë mijëra të vdekur,...

Vrau vajzën duke e helmuar me ketamininë, flet mjekja: Ishte e qetë, reagimi i asaj, aspak si i një nëne që sapo i ka...

Rasti i vdekjes së tre vajzave të së njëjtës familje në Patra dhe arrestimi...

Nisin bisedimet Kiev-Moskë në Stamboll, Erdogan i pranishëm: T’i japim fund kësaj tragjedie

Delegacioni ukrainas dhe rus kanë nisur bisedimet në Stamboll, me pjesëmarrjen e presidentit turk,...

Përfundojnë bisedimet Rusi-Ukrainë, ja çfarë thotë negociatori ukrainas

Bisedimet Rusi-Ukrainë kanë përfunduar edhe për ditën e sotme. Lajmi është bërë i ditur...

Krim makabër/ Quajti “psikopat” Presidentin Putin, gjendet e vdekur modelja ruse

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Rusi, ku është gjetur...

Janë duke u dërguar me kamionë, trupat e ushtarëve rusë “po mbushin morgjet bjelloruse”

Trupat e ushtarëve rusë të vrarë në luftën në Ukrainë, janë duke mbushur morgjet...

Iu transplantua zemra e derrit, ndërron jetë 57-vjeçari në SHBA

Ka vdekur personi i parë në botë të cilit i ishte transplantuar zemra e...

Centrali i Çernobilit pëson “errësim të plotë”, jepet alarmi për katastrofë nga rrezatimi

Impianti bërthamor i Çernobilit ka pësuar një “errësim të plotë”, duke shkaktuar frikë nga...

Vajza e Putin “masakrohet” nga komentet, mbyll rrjetet sociale

Vajza e Vladimir Putin, 18-vjeçarja Luiza Rozova, ka mbyllur të gjitha llogaritë e saj...

Zbardhet telefonata 1-orëshe/ Si e nisi bisedën Erdogan dhe çfarë i kërkoi Putinit: Ja për çfarë është e gatshme Turqia

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogani, i ka kërkuar homologut të tij rus, Vladimir Putin,...

Latest articles

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë...

Njoftim i RËNDËSISHËM për maturantët, hapet sot portali për aplikimin në universitet, ja afati i fundit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka njoftuar se duke filluar nga dita e sotmë...

Aksident në Fier, makina përplas fëmijën 4-vjeç, shoqërohet shoferi

Një automjet ka aksidentuar një fëmijë 4 vjeç në fshatin Vlosh të Fierit. Fëmija ndodhet...