HomeEkonomi

Ekonomi

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për shkak të luftës në Ukrainë. Ministrja Krifca ka bërë me dije se kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion. “1.2 milardë lekë i shtohen buxhetit të skemës...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë pushim të paguara nga shteti. Ky është vendimi i fundit i Qeverisë, i komunikuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Manastirliu tha se objekt i vendimit janë punonjësit e administratës, të cilët...
spot_img

Keep exploring

Sa flori ka Shqipëria? Rezerva e Bankës së Shqipërisë prek rekordin e ri historik

Rezerva Ndërkombëtare e Bankës së Shqipërisë ka prekur një rekord të ri historik gjatë...

Lufta Rusi-Ukrainë, nafta mund të shkojë deri në 250 lekë

Çmimi i naftës në tregjet ndërkombëtare dje shënoi nivelin e 105 dollarëve për fuçi...

Ja cilët janë 10 taksapaguesit më të mëdhenj në Shqipëri sipas tatim-fitimit

Sipas Ministrisë së Financave, të ardhurat nga tatimi i fitimit në vitin 2020 ishin...

Fermerët nisin nesër aplikimet në e-Albania për naftë pa taksa

ATSH/ Qeveria do të vijojë me skemën e mbështetjes për fermerët me naftën pa...

Eksportuesi nga Fieri pengohet në Serbi. Specat do groposen (Video)

Afërsisht 3 ton e gjysmë speca të kuq nga Shqipëria do të groposen në...

Qarku i Fierit kryeson me numrin e bizneseve të reja në sektorin e bujqësisë dhe agrobiznesit

Qarku i Fierit kryeson me numrin më të lartë të bizneseve të reja që...

Nga ndërtimi në bujqësi, fermeri që la pallatet për të mbjellë arra (Video)

Lulëzim Bullari, dikur ishte ndërtues, por prej 6 vitesh ai nuk ndërton më pallate...

SHIFRAT/ Sa do të rriten pagat për mësuesit, mjekët dhe policët.

Arsimtarët, bluzat e bardha dhe policët do të përfitojnë rritje të pagave vitin e...

Kursi zyrtar i këmbimit të valutave, 21 tetor 2021

Ky eshte kursi zyrtar i kembimit te valutave sipas Bankes se Shqiperise, per daten...

Kursi zyrtar i këmbimit të valutave, 19 tetor 2021

Ky eshte kursi zyrtar i kembimit te valutave sipas Bankes se Shqiperise, per daten...

Kursi zyrtar i këmbimit të valutave, 11 tetor 2021

Ky eshte kursi zyrtar i kembimit te valutave sipas Bankes se Shqiperise, per daten...

Kooperativistja që u bë biznesmene. E nisi duke shitur domate në rrugë (Video)

Historia e Nedrete Arapi do të na tregojë që nuk është kurrë vonë për...

Latest articles

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë...

Njoftim i RËNDËSISHËM për maturantët, hapet sot portali për aplikimin në universitet, ja afati i fundit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka njoftuar se duke filluar nga dita e sotmë...

Aksident në Fier, makina përplas fëmijën 4-vjeç, shoqërohet shoferi

Një automjet ka aksidentuar një fëmijë 4 vjeç në fshatin Vlosh të Fierit. Fëmija ndodhet...