Ekonomi

- Advertisement -

Nga emigrant në investitor, historia e Besnikut nga Plyku i cili prodhon domate për eksport

Besnik Bogdani nga fshati Plyk i Fierit, pas 20 vjetësh në emigracion, ka gjetur suksesin në vendlindje. I kthyer para 4 vjetësh nga Greqia,...

Frakull, inagurohet qendra e grumbullimit bujqësor “Doni Fruits”

  Tashmë banorët e Frakullës dhe gjithë zonës përreth, do kenë një mundësi më tepër për të shitur produktet e tyre bujqësore. "Doni Fruits", është...

Kompania koreane investim prej 6.5 milion euro në Fier. Mbi 500 të punësuar që në fazën e parë.

Kompania koreane “Yura Corporation” një ndër kompanitë lider në botë për prodhimin e elementeve elektrike të automjeteve, pas një viti negociatash më në fund...

Fier, e sapodiplomuar në Menaxhim Biznes, punësohet pasi aplikon në Zyrat e Punës

Një vajzë e sapodiplomuar në degën Menaxhim Biznes, u punësua pas aplikimit në Zyrat e Punës në qytetin e Fierit. Zyra e Punës Fier bën...

Frakull, fillon turi i dëgjesave për projektbuxhetin e 2019 (Foto)

Bashkia e Fierit ka nisur turin e dëgjesave publike për projektbuxhetin e vitit 2019. Ndalesa e para e këtij procesi diskutimi ka qenë Frakulla, ,...

‘Aplikoni duke filluar nga 30 Nëntori’, Rama ka një ftesë për shqiptarët (Video)

Kryeministri Rama e ka nisur diten me nje ftese per gjithe shqiptaret e interesuar qe duan te perfitojne nga programet mbështetëse në bujqësi. Me nje...

Fier, nisin sot punimet për seksionin detar të TAP në Shqipëri

Në Seman, Fier nisin sot punimet për ndërtimin e seksionit detar të Gazsjellësit Trans Adriatik (TAP), me gjatësi 105 km. Ky seksion do të...

Ambasadorja e Kinës dhe Subashi vizitë tek Bankers, drejtori ekzekutiv: Do investojmë 150 mln dollarë vitin që vjen

Ambasadorja e Kinës, Jiang Yu dhe kryetari i bashkisë së Fierit, Armando Subashi, zhvilluan një vizitë zyrtare në ambientet e kompanisë më të madhe...

Gazsjellësi, katër vende të Ballkanit avancojnë projektin e gazit Adriatik-Jon

Në tetor 2018 do të zhvillohet takimi i ardhshëm i Njësisë për Menaxhimin e Projekteve (PMU) për Tubacionin Adriatik Jon (IAP), bëjnë të ditur...

Investime serioze për ta bërë Shqipërinë eksportuesen më të madhe të luleve në Ballkan

Shqipëria është shndërruar në faktor të rëndësishëm eksporti përsa i përket fruta perimeve në vendet e Europës dhe më gjerë. Shija unike, standardet dhe cilësia...
- Advertisement -

Must Read

Në kërkim për trafik dro.ge në Itali, arr.estohet 44-vjeçarit nga Fieri

Një person është vënë në pran.gat e policisë për shkak se ishte shpallur në kërkim ndërkombëtarë dhe pritet të ekstradohet drejt Italisë.
- Advertisement -

Në makinë me 33 kg ka.nabis, kapet në Xibrakë 47-vjeçari nga Fieri

Një 47-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi u kap me rreth 33 kg ka.nabis. Në kuadër të operacionit të koduar...

Elton Marini: Ekubani i radhës do të vijë tek Apolonia, dhuratë nga unë

Apolonia është rikthyer në Superiore dhe presidenti Koço Kokëdhima foli gjatë rreth projektit të klubit fierak në emisionin “Pressing” në ABC News....

22-vjeçarja me covid procedohet nga policia, theu karantinën dhe shkoi të vizitonte prindërit

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Fier dhe të Komisariateve në varësi të saj kanë vijuar kontrollet e herëpashershme në banesat e...