HomeFrymëzim

Frymëzim

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për shkak të luftës në Ukrainë. Ministrja Krifca ka bërë me dije se kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion. “1.2 milardë lekë i shtohen buxhetit të skemës...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë pushim të paguara nga shteti. Ky është vendimi i fundit i Qeverisë, i komunikuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Manastirliu tha se objekt i vendimit janë punonjësit e administratës, të cilët...
spot_img

Keep exploring

Fqinji ia shiti pusin fermerit, por të nesërmen nuk e lejoi të mbushte ujë në të…

Një ditë, një fermer po kërkonte një burim uji për fermën e tij. Kështu, pasi...

Dy shokët peshkatarë, njëri që e kapte peshkun, dhe tjetri që pasi e kapte e hidhte përsëri në ujë

Ishin dy peshkatarë të cilët kishin vite të shumta miqësie të ngushtë. Ata kapnin peshk...

Ata ishin shumë shokë, bënin çdogjë për njëri tjetrin, por një ditë u gjenden në shkretëtirë pa ujë…

Xhimi dhe Xhoni ishin shokë të ngushtë. Ata debatonin me njëri tjetrin për shumë...

Dijetari që studionte shumë e punonte pak, dhe punëtori që lodhej shumë e studionte aspak

Një herë në qytet jetonte një dijetar dhe studiues i shkrimeve të shenjta. Pjesa...

“Kur Zoti krijoi nënën”/Askush nuk duhet ta lërë pa e lexuar këtë histori

Një herë e një kohë, Zoti i mirë kishte vendosur të krijonte… nënën. Kishte...

Ai ishte i vetmi rrobaqepës, dhe fitonte shumë, derisa një ditë në fshat erdhi një grua që qepte mirë

Dikur në një fshat jetonte një rrobaqepës i quajtur Suresh, i cili ishte i...

“Po dal me shokët”, i tha burri… “Ngela në provim”, i tha djali… “Përplasa makinën”, i tha vajza…

Burri i tha gruas së tij, “Po dal jashtë me shokët…” Ajo u përgjigj, “Mirë”. Pas...

Kënga e këpucarit e shëroi pasanikun, por pasi mori thesin e shpërblimit nuk u kthye të nesërmen…

Pranë shtëpisë së një pasaniku ishte një dyqan i vogël i një këpucari të...

“Kështu mund të mbahet një miqësi”- Mesazhi i kësaj nëne do t’ju lërë pa fjalë

“Një nënë dhe djali i saj po ecnin në bregdet. Në një moment të...

Marinari punoi 3 vjet me ndershmëri, por një natë e teproi, dhe kapiteni nuk ia fali

Një marinar kishte tre vjet që punonte me shumë përkushtim dhe ndershmëri në një...

“Shtëpia më takon mua”, thoshte njëri vëlla… “Mua se jam fëmija i madh”, thoshte tjetri… Babai qeshi me të madhe

Debati për ndarjen e pronës dhe të tokës po vazhdonte mes dy djemve të...

Latest articles

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë...

Njoftim i RËNDËSISHËM për maturantët, hapet sot portali për aplikimin në universitet, ja afati i fundit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka njoftuar se duke filluar nga dita e sotmë...

Aksident në Fier, makina përplas fëmijën 4-vjeç, shoqërohet shoferi

Një automjet ka aksidentuar një fëmijë 4 vjeç në fshatin Vlosh të Fierit. Fëmija ndodhet...