HomeKuice

Kuice

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për shkak të luftës në Ukrainë. Ministrja Krifca ka bërë me dije se kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion. “1.2 milardë lekë i shtohen buxhetit të skemës...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë pushim të paguara nga shteti. Ky është vendimi i fundit i Qeverisë, i komunikuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Manastirliu tha se objekt i vendimit janë punonjësit e administratës, të cilët...
spot_img

Keep exploring

Testoni mprehtësinë tuaj dhe gjeni djalin në këtë foto

Gjetja e mënyrave të reja për të sfiduar trurin tonë është tepër efektive për...

Gjeni cila hije i përshtatet maces

Kur kemi kohë të lirë shumë prej nesh mund të zgjidhin lojëra të ndërlikuara...

Testoni mprehtësinë tuaj dhe gjeni 2 ndryshimet në këtë foto

Gjetja e mënyrave të reja për të sfiduar trurin tonë është tepër efektive për...

Sa numra shikoni në këtë foto ?

Ne varemi çdo ditë nga aftësitë tona të të menduarit kritik. Ato na ndihmojnë...

Gjeni cila gotë ka më shumë ujë

Ka teste të ndryshme që luajnë me inteligjencën tonë dhe na bëjnë të kuptojmë...

Mendoni se jeni mjeshtëri i matematikës? Provojeni këtë ushtrim

Ka disa enigma sfiduese matematikore që as ata që studiojnë për matematikë mund ta...

Cila nga tullumbacet në foto ndodhet më lart se të tjerat?

Shkencëtarët besojnë se enigmat dhe lojërat e trurit mund të përmirësojnë mënyrën e funksionimit...

Testoni mprehtësinë tuaj vizuale dhe gjeni 2 ndryshimet në këtë foto

Gjetja e mënyrave të reja për të sfiduar trurin tonë është tepër efektive për...

Cili prej filxhanëve mbushet me kafe ?

Ekzistojnë shumë lloje enigmash që na lejojnë të stërvitim mendjen dhe të përmirësojmë aftësitë...

Vëmendje! Sa 5-a shikoni në këtë foto?

Ka shumë mënyra për t’u argëtuar me fëmijët tuaj përveç video-lojrave të zakonshme ose...

Nëse nuk e gjeni për 25 sekonda se çfarë shkruhet në këtë foto, ju keni shikim të dobët

Enigmat me imazhe të fshehta janë një mjet i mrekullueshëm për të kontrolluar aftësitë...

Cila është përgjigjia e saktë e këtij ushtrimi a, b apo c?

Studimet kanë treguar se enigmat kanë efekte vërtet të dobishme në trurin tuaj. Ata...

Latest articles

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë...

Njoftim i RËNDËSISHËM për maturantët, hapet sot portali për aplikimin në universitet, ja afati i fundit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka njoftuar se duke filluar nga dita e sotmë...

Aksident në Fier, makina përplas fëmijën 4-vjeç, shoqërohet shoferi

Një automjet ka aksidentuar një fëmijë 4 vjeç në fshatin Vlosh të Fierit. Fëmija ndodhet...