HomeLifeStyle

LifeStyle

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për shkak të luftës në Ukrainë. Ministrja Krifca ka bërë me dije se kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion. “1.2 milardë lekë i shtohen buxhetit të skemës...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë pushim të paguara nga shteti. Ky është vendimi i fundit i Qeverisë, i komunikuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Manastirliu tha se objekt i vendimit janë punonjësit e administratës, të cilët...
spot_img

Keep exploring

Endri Prifti: Sikur një mijë të zeza të ketë ish-bashkëshortja ime, është nëna e djalit tim

Këngëtari i njohur Endri Prifti pak javë më parë bëri një denoncim në emisionin...

E lindi me nënë zëvendësuese, modelja shqiptare rrëfen rrugëtimin e djalit të saj: Qëndroi si embrion në ngrirje që në vitin 2018

Jeta e Angela Martinit ka ndryshuar shumë në katër muajt e fundit. Modelja shqiptare...

“Pse nuk martohesh, je e freskët”/ Monika Lubonja jep përgjigjen epike

Aktorja Monika Lubonja iu është përgjigjur pyetjeve të ndjekësve të saj në rrjetet sociale,...

Sa ka ndryshuar! Noçja e ‘Big Brother’ bëhet nënë për herë të dytë (Foto)

Najada Konomi, ose e njohur ndryshe si Noçja e “Big Brother” është bërë nënë...

“Më merrnin lekët që më hidhnin”, Maja tregon marrëveshjen që nuk do bëjë më kurrë në dasmë

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Maja ka treguar se në cdo dasëm që...

Florjan Binaj flet për herë të parë pasi konfirmoi largimin nga “Portokallia”

Një nga lajmet kryesore të ditëve te fundit ka qene pikërisht largimi i Florjan...

Martohet biznesmeni shqiptar ne Amerike me nje dasem perrallore, leku fluturon ne ajer (Foto)

Një dasmë e madhe mblodhi mbrëmë në New York emra të njohur të shoubizit...

“Merr vesh nga futbolli apo di aq sa gjyshja ime?” Beniada Nishani i përgjigjet ndjekësit

Që pas daljes nga “Big Brother VIP” Beniada Nishani është bërë pjesë e një...

E quajtën ‘balenë’ dhe ‘lopë’, reagon Ronela Hajati

Ronela Hajati, këto ditë ndodhet në Barcelonë. Këngëtarja ka shkuar në Spanjë bashkë me ekipin...

“Më mirë të jesh e divorcuar se e tradhtuar dhe…”/ Monika zbulon nëse do lejonte që Tea të hynte në “Për’puthen”

Aktorja e njohur, Monika Lubonja, ishte mbrëmjen e djeshme e ftuar në “Për’puthen Prume”,...

“Intervista hajvanësh”/ Ilir Shaqiri bën deklaratën e fortë, por kë nga ish-banorët e BBV po ironizon balerini

Ilir Shaqiri dhe Monika Lubonja, kanë qenë mjaft të komentuar gjatë qëndrimit të tyrë...

Rrëfehet Monika: Pas divorcit, sherri mes Fifit dhe Semit një traumë për mua

Që pas daljes nga Big Brother, Monika ka zbuluar përjetimet e saj brenda në...

Latest articles

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë...

Njoftim i RËNDËSISHËM për maturantët, hapet sot portali për aplikimin në universitet, ja afati i fundit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka njoftuar se duke filluar nga dita e sotmë...

Aksident në Fier, makina përplas fëmijën 4-vjeç, shoqërohet shoferi

Një automjet ka aksidentuar një fëmijë 4 vjeç në fshatin Vlosh të Fierit. Fëmija ndodhet...