HomePersonazh

Personazh

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për shkak të luftës në Ukrainë. Ministrja Krifca ka bërë me dije se kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion. “1.2 milardë lekë i shtohen buxhetit të skemës...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë pushim të paguara nga shteti. Ky është vendimi i fundit i Qeverisë, i komunikuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Manastirliu tha se objekt i vendimit janë punonjësit e administratës, të cilët...
spot_img

Keep exploring

Sot, 67 vjetori i aktores se njohur fierake Jetmira Dusha

Jetmira Dusha, Aktore e teatrit dhe kinematografise shqiptare. U lind në Fier më 4 prill...

Sot, 111 vjetori i lindjes së Jakov Milaj, intelektualit shumë dimensional fierak – Nga Ilirjan Gjika

Ajo që e bëri të famshëm Jakov Milajn si intelektual, është padyshim libri i...

Fieri në jetën e Teodor Laços – Nga Ilirjan Gjika

I njohur gjerësisht në opinionin publik dhe kujtesën kolektive si shkrimtar, dramaturg, skenarist, politikan...

Sot, 6 vite nga ndarja nga jeta e aktorit te njohur fierak Aleksander Pogaçe

Aleksander Pogaçe (1943-2016)! Aktor dramatik i teatrit dhe Kinematografise Shqiptare I lindur ne Fier me...

Kujtojmë sot në 74 vjetorin e lindjes aktorin e njohur fierak Muhamet Sherri

U lind me 12 Mars të vitit 1948 në qytetin e Fierit. me origjine...

Kujtojmë sot në 91 përvjetorin e lindjes, aktorin e shquar të teatrit “Bylis”, Fuat Boçi

Fuat Boçi lindi me 6 mars 1931, ne Voshtine (Pogoniani) te Greqise. Me 1938,...

Sot, 89 vjetori i mbretëreshës së atletikës shqiptare, fierakes Sofie Meço

Nga Nuri Plaku - Atletika është “legjenda” e vërtetë e njerëzimit, ku hyjnë e...

Sot, 73 vjetori i aktorit të mirënjohur fierak Arqile Lipe

Lindi ne Fier me 17 shkurt 1949. Spikati qysh ne Levizjen Amatore te qytetit...

Sot, 4 vite pa aktoren e madhe Hajrie Rondo

Skenës shqiptare prej 4 vitesh i mungon nje yll, nga ata qe kane per...

Stilistja shqiptare triumfon në Londër, fituese e çmimit prestigjioz të Fondacionit Louis Vuitton

Nensi Dojaka është fituesja e edicionit të këtij viti për çmimin LVMH për Dizajnerët...

“Si më akuzoi shoku i fëmijërisë se i kisha ngacmuar gruan”-Aktori Bujar Asqeriu zbulon detaje nga jeta personale

Një rol filmi apo teatri mund të të ngrejë si hero në sytë e...

Armina Mevlani thyen heshtjen: Si kanë qenë 9 vitet e mia me të fejuarin Shkëlzen Berisha

Blogerja e njohur Armina Mevlani, pas një periudhe qetësie, ka vendosur të thyejë heshtjen...

Latest articles

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë...

Njoftim i RËNDËSISHËM për maturantët, hapet sot portali për aplikimin në universitet, ja afati i fundit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka njoftuar se duke filluar nga dita e sotmë...

Aksident në Fier, makina përplas fëmijën 4-vjeç, shoqërohet shoferi

Një automjet ka aksidentuar një fëmijë 4 vjeç në fshatin Vlosh të Fierit. Fëmija ndodhet...