Thursday, August 5, 2021
Home Personazh

Personazh

“U kërkoja shoqeve ëmbëlsira dhe i ruaja për vëllezërit”. Shqiptarja që nga pastruese u bë një supermodele (FOTO)

Nëse do të shohim instagramin e saj, do të përballemi me një vajzë, e cila bën një jetë luksoze që të gjithë...

Njihuni me modelen shqiptare që e kanë ”tallur” për pamjen e jashtme (FOTO)

Prej disa ditësh është folur shumë për Armine Harutyunyan. Ajo është një modele armene 23-vjeçare, të cilën marka e njohur Gucci vendosi...

5 vjet pa Xha Sulon, kapedanin e kinematografisë shqiptare

Sot mbushet 5 vjet nga ndarja nga jeta e aktorit te madh, kapedanit te kinematografise shqiptare, Albert Verria. Albert...

Brunilda Hoxha: Tallavaja po degjeneron identitetin tonë kombëtar dhe shijet e spektatorit

Muzika është një nga treguesit më kryesorë të identitetit kombëtar. Por dëshiroj të shpreh shqetësimin tim, që padashur në kulturën muzikore të...

Femrat e jetës time kanë pirë më shumë uiski se sa ujë, deputeti hap arkivat, tregon kaçurrelat

Deputeti Kostaq Papa, i cili bëri bujë për deklaratën e tij në Kuvend, ku tha se kur ishte i ri dhe kur...

51 vjeçari nga Fieri: Nga pjatalarës, hapa restorantin tim në Calgary të Kanadasë

Me ardhjen e demokracisë, mijëra shqiptarë filluan të largohen nga vendi duke marrë kështu rrugëne emigrimit drejt shteteve të ndryshme për një...

Iva Tico një ”vendalie fierake”: Plazhi i Semanit, paqe shpirterore qe ta jep zhytja ne kujtime (FOTO)

Nëpërmjet një xhiro me biçikletë në plazhin e Semanit, gazetarja Iva Tico ka treguar momente pikante nga fëmijëria e saj ne emisionin...

Historia e pazakontë e modelit shqiptar që tërhoqi vëmendjen e “Vogue Italia”

Mario Prendi, modeli shqiptar me albinizëm ishte i ftuar në “Abc-ja e mëngjesit” për të rrëfyer eksperiencën e tij në modeling. 24-vjeçari,...

Historia e rralle e femijerise qe Fuat Boçi kishte me ish presidentin grek Karolos Papulias

Nga Luftar Paja, Artist i Popullit Homazh mikut tim Fuat Boçi Dje u nda nga jeta...

Rovena Dilo: Unë jam këngëtare me emër, këta tallen e më japin pagë luftë 26 mijë lekë

Këngëtarja Rovena Dilo ka qenë e ftuar në emisionin “Top Talk”, për të folur për mbylljen e culb-eve të natës, që ka...

Ndarja nga jeta e aktorit Fuat Boçi, Pëllumb Kulla: Artistët vdesin ndryshe, si e krijova “Belulin”

Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare aktori i njohur Fuat Boci. Miqtë flasin për një aktor unikal dhe të pavdekshëm për...

Ideja gjeniale e një shqiptari në New York

Revista Forbes i ka kushtuar një shkrim shqiptaro-amerikanit Premtim Gjonbalic dhe firmës së tij Butler Hospitality që shërben si “kuzhinë fantazëm” e...

Most Read

Shuhet pas shumë orësh zjarri në kodrat e Mallakastrës, digjen bimë frutore dhe ullinj

Pas një punë disa orë më radhë për fikjen e zjarrin , tashmë vatrat e zjarrit janë vënë nën kontroll në Mallakastër.

Efekti Delta, rritet ndjeshëm numri i të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri

Vendi ynë ka shënuar sërish një rritje të konsiderueshme të të infektuarve me koronavirus. Në bilancin e 24 orëve...

E rëndë! Ra nga një pallat, humb jetën 35-vjeçarja

Një 35-vjeçare mësohet se ka humbur jetën ditën e sotme në mënyre tragjike në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur pranë...

Shitet Apartament 2+1 ne lagjen “15 Tetori” ne Fier, prane shkolles “Mark Dashi” (Foto)

Shitet Apartament 2+1 ne lagjen "15 Tetori" ne Fier, prane shkolles "Mark Dashi" Apartamenti ka 72m2 dhe ndodhet ne katin e 5. Orientimi eshte Jug-veri. Zona...