HomePsikologji

Psikologji

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për shkak të luftës në Ukrainë. Ministrja Krifca ka bërë me dije se kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion. “1.2 milardë lekë i shtohen buxhetit të skemës...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë pushim të paguara nga shteti. Ky është vendimi i fundit i Qeverisë, i komunikuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Manastirliu tha se objekt i vendimit janë punonjësit e administratës, të cilët...
spot_img

Keep exploring

Arsyet pse çdo gjë pranë detit ju qetëson

Plazhi mund të jetë i dobishëm për ne, emocionalisht dhe fizikisht. Deti është kura...

Gjërat që prindërit kanë bërë fshehtas për t’i lehtësuar jetën fëmijëve

Prindërit na kanë dhënë kaq shumë gjëra gjatë jetës. Që para se të dilnim...

Dilema e përjetshme, më mirë vetëm apo në shoqëri të keqe ?

Proverbi nuk lë vend për dyshime: më mirë vetëm sesa në shoqëri të keqe....

A keni dëgjuar për sindromën e folesë bosh? (Kur fëmijët largohen nga shtëpia)

Më lejoni të përmend së pari se kjo Sindromë është një term jozyrtar dhe...

Mësoni të kujdeseni për shpirtin tuaj, më shumë sesa për pamjen!

Përgatiti Esmeralda Birçaj, eksperte e shëndetit mendor Mos i kushtoni aq shumë vëmendje pamjes tuaj....

Latest articles

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë...

Njoftim i RËNDËSISHËM për maturantët, hapet sot portali për aplikimin në universitet, ja afati i fundit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka njoftuar se duke filluar nga dita e sotmë...

Aksident në Fier, makina përplas fëmijën 4-vjeç, shoqërohet shoferi

Një automjet ka aksidentuar një fëmijë 4 vjeç në fshatin Vlosh të Fierit. Fëmija ndodhet...