HomeShëndet

Shëndet

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për shkak të luftës në Ukrainë. Ministrja Krifca ka bërë me dije se kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion. “1.2 milardë lekë i shtohen buxhetit të skemës...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë pushim të paguara nga shteti. Ky është vendimi i fundit i Qeverisë, i komunikuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Manastirliu tha se objekt i vendimit janë punonjësit e administratës, të cilët...
spot_img

Keep exploring

Njihuni me 5 dobitë e qershive. Ndihmojnë për trajtimin e artritit dhe ulin rrezikun e…

Një filxhan qershi përmban 90 kalori me një furnizim të bollshëm të fibrave, proteinave...

Antibiotikët natyralë që shkatërrojnë infeksionet pa efekte anësore

Medikamentet farmaceutike mund të shërojnë një sëmundje por edhe të nxisin dhjetëra reagime inflamatore...

Përse duhet të themi ‘Shëndet’ pas teshtimës?

Çdo teshtimë, e heshtur apo zhurmuese, përmbyllet me fjalën “shëndet” dhe më ndiqet nga...

Efektet Pozitive Dhe Negative Të Gjalpit Për Organizmin

Gjalpi është një nga përbërësit bazë në fushën e gatimit. Ky përbërës i gjithanshëm...

Dhimbjes e nofullës në mëngjes – Çfarë tregon për shëndetin tuaj

Ndonjëherë ndodh të përjetoni dhimbje të nofullës nga fjetja në një pozicion të keq,...

Klinika e Fiziterapisë “Roxhens Tomorri” kontribut ne mirëqenien fizike të sportistëve fierakë dhe jo vetëm

Qendra e fizioterapise “Roxhens Tomorri” ofron nje game te gjere tjajtimesh te idealizuara per...

Dietologia: Jo dietë, agjëroni, ja si vriten qelizat kancerogjene në trupin tonë (Video)

Nutricionistja e njohur shqiptare, që gjithashtu është prezantuese emisionesh televizive me përmbajtje mbi nutricionin,...

A mund të na fillojë alergjia në moshë të rritur?

Alergjitë ndodhin kur trupi juaj zbulon një lloj lënde të huaj, si për shembull...

Cilat janë përfitimet dhe rreziqet nga konsumi i djathit

Kur bëhet fjalë për djathin, njerëzit shpesh thonë se e pëlqejnë aq shumë sa...

Pagjumësia dhe reumatizma, vështirësitë dhe zgjidhjet natyrale

Reumatizma shoqërohet me dhimbje të vazhdueshme e të forta të cilat shpesh pengojnë dhe...

Hurmat e Arabise, vlerat e tyre dhe ja ku mund ti gjeni ne Fier

Hurmat Arabe njihen per vlerat ushqimore te larta dhe si ushqim tradicional ne vendet...

7 arsyet pse zgjoheni me hundë të bllokuara edhe kur nuk jeni të sëmurë

Hundët e bllokuara janë shumë të bezdisshme sidomos në mëngjes kur sapo jeni zgjuar...

Latest articles

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë...

Njoftim i RËNDËSISHËM për maturantët, hapet sot portali për aplikimin në universitet, ja afati i fundit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka njoftuar se duke filluar nga dita e sotmë...

Aksident në Fier, makina përplas fëmijën 4-vjeç, shoqërohet shoferi

Një automjet ka aksidentuar një fëmijë 4 vjeç në fshatin Vlosh të Fierit. Fëmija ndodhet...