Një jetë me vuajtje, gruaja nga Fieri rrëfen dramën: Burri donte të më nxirrte në rrugë, vjehrra thoshte ‘fëmijët do i shesim’

Sot në emisionin “Me Zemër të Hapur” në News24 ka ardhur rëfimi i një nëne nga Fieri. Gruaja ka treguar peripecitë e jetës së saj, gati të pabesueshme. 47-vjeçarja rrëfeu se jeta e saj ka qenë një kalvar i gjatë dhimbjesh. Në moshën 5-vjeçare prindërit e saj janë ndarë dhe ajo është rritur nga e […]

Continue Reading

Burri vjen të ankohet për gruan, por i zbulohet videoja horror me thikë në dorë: S’të lë të gjallë (Video)

Të shumta janë historitë që rikthehen në studion e emisionit “Me zemër të hapur” në News24 ashtu siç janë të shumta edhe ato të cilat kanë lënë gjurmë të forta në memorien e publikut. Historia e Ermirës është padyshim njëra prej tyre. Me zërin që i dridhej 27-vjeçarja, nënë e 2 fëmijëve kërkonte ndihmë në […]

Continue Reading

Doni të mësoni një zanat? Këtë mundësi ua ofron ”Qendra Sociale Murialdo” Fier

Një kurs profesional, mund të jetë zgjidhja për të gjetur një vend pune dhe per nje te ardhme profesionale te sigurte, duke parë nevojën që tregu shqiptar i punës ka për zanate të tilla si: elektroaut, hidraulik, saldator, dizajn dhe multimedia, marangoz, asistent zyre dhe menaxhim etj. Qendra Sociale Murialdo, eshte nje mundesi mjaft e mire […]

Continue Reading

I mashtruan me apartamentin, u ndodh tragjedia. Historia e dhimbshme e familjes Gjini (Video)

“Shqiptarët për shqiptarët” publikuan në News24 historinë e dhimbshme të Vjollca Gjinit me dy fëmijë jetimë në një fshat në Ballshit. Kryefamiljari ka ndërruar jetë para një viti në moshën 46-vjeçare për shkak të një sëmundje të rëndë. Familja Gjini banon në një banesë të rrënuar në mes të pyllit që rrezikon të shembet. Janë […]

Continue Reading

Marrëveshja, të miturit që kanë kryer vepra penale do të ‘rehabilitohen’

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj së bashku me Kryetarin e Bashkisë Fier, Armando Subashi, firmosën marrëveshjen e bashkëpunimit, mes Ministrisë së Drejtësisë dhe Bashkisë Fier, për zbatimin e masave alternative që do të shmangin nga ndjekja penale të miturit në konflikt me ligjin. Me këtë marrëveshje bashkëpunimi, të miturve në kontakt me ligjin të cilët […]

Continue Reading

Gruaja nga Fieri: Mbaj 3 fëmijë invalidë, burri me probleme na dhu non

Mes skamjes dhe dhu.nës vazhdon çdo ditë jeta e një familje me 5 anëtarë në Fier. Pikërisht historia e kësaj familjeje ka ardhur sot në emisionin “Me zemër të hapur” në News24. Familja Troka jeton në Frakull të Fierit mes një varfërie të tejskajshme. Mimoza është nëna e 3 fëmijëve, 2 vajzave dhe një djali, […]

Continue Reading

Dy vëllezërit dhurojnë 10 milionë lekë për familjen nga Fermë Çlirimi (Video)

Para disa ditesh kemi pare nje kronike per nje familje nga fshati Ferme Clirim i qytetit te Fierit, te cilet jetonin ne kushte ekstreme varferie. Ajo qe preku me shume zemrat e shqiptareve ishin femijet te cilet detyroheshin te mblidhnin kanace per te siguruar buken e gojes. Emisioni “Shqiptaret per Shqiptaret” e ka bere publik […]

Continue Reading

I riu nga Fieri kërkon drejtësi: Gruaja iku me të tjerë, më mori dhe djalin

Historia e Ardit nga Fieri u trajtua sot ne studion e emisionit “Me Zemer te Hapur”. Ai pati nje lidhje dashurie, ne nje bashkejetese disa mujore erdhi ne jete djali. Qe nga fillimi i kesaj marredhenie dukej se partnerja nuk e donte dhe deshironte ti jepte fund kesaj bashkejetese pasi kishte raporte dhe komunikime sipas […]

Continue Reading

Çifti nga Fieri ka 30 vite që nuk gjen paqe për një banesë… (Video)

Arbeni ka sjellë në seancën e ndërmjetësimit në “E diela Shqiptare” në Tv Klan bashkëshorten e tij Xhuljeta, pasi kjo e fundit nuk e pranon atë në shtëpi. Çifti ka 30-vite martesë, por duket se po shkon drejt një situate pa zgjidhje e shkak për këtë është shtëpia ku ata banojnë. A do ta bindë […]

Continue Reading

“Turp t’ju vijë”, motra e vëllezër përplasen live për pasurinë

Konflikti në familjen Ruko nga Fieri u trajtua sot në studion e emisionit “Me zemër të hapur”. Motër e vëlla kanë mbërritur në studio për të denoncuar mashtrimin dhe falsifikimet që motra tjetër ka bërë për të përfituar pa të drejtë banesën e prindërve të ndjerë. Pranuan ta ndihmonin që ajo të strehohej pas vdekjes […]

Continue Reading