Çifti nga Fieri divorcohet pas 27 vitesh, babai i penduar kërkon të ribashkojë familjen

Historia që çeli puntatën e gjashtë të programit “Dua të të bëj të lumtur” ishte ajo e Enverit me Dorinën, çiftit nga Fieri. Ata ishin njohur para shumë vitesh në vendin ku ajo punonte dhe kishin vendosur që të martoheshin. Kjo martesë nuk ishte pranuar nga familja e Enverit, sepse Dorina kishte qenë e martuar […]

Continue Reading

Punime kreative nga fëmijët e qendrës ”Horizont” (Foto)

Nje nder aktivitetet e perditshme te femijeve me aftesi ndryshe ne  qendren ”Horizont”, eshte edhe puna kreative artistike dhe artizanale. Me te gjithe keta femije punohet individualisht dhe ne menyre kolektive. Permes ketyre punimeve ata shprehin imagjinaten dhe boten e tyre, duke nxjerre ne pah aftesite e tyre, dhe mbi te gjitha percjellin mesazhin se […]

Continue Reading

Kryebashkiaku Subashi e nis ditën me fëmijët e qendrës ”Horizont” (Video)

  Kryebashkiaku Subashi e ka nisur diten me nje video ku shfaqet nje dite e zakonshme pune ne qendren “Horizont”. Ne videon e publikuar ne ”facebook”, shohim femijet e kesaj qendre duke kryer aktivitetet e tyre te zkonshme. Qendra “Horizont” për fëmijë dhe të rinj me aftësi ndryshe është qendra e parë moderne me këtë […]

Continue Reading

Shqetësuese / Fieri, numër rekord divorcesh në vitin 2018

525 kërkesa për zgjidhje martesë janë depozituar pranë Gjykatës së Fierit për vitin 2018. 421 kanë përfunduar me divorc, ndërsa 104 ciftë arritën të pajtohen. Të dhënat flasin për një rritje shqetësuese të fenomenit në krahasim me vitet e shkuara Gjendja social ekonomike dhe emigrimi evidentohen si shkaqe kryesore, por psikologia pranë gjykatës së Fierit, […]

Continue Reading

Skandali me gjyqtarin e Fierit, Eni Çobani ngre alarmin: Burrat shqiptarë janë impotentë

Juristja dhe drejtuesja e rubrikës “Shihemi në gjyq” në TV “Klan”, Eni Çobani ka reaguar ashpër ndaj skandalit të gjyqtarit të Fierit, Roland Hysi. E ftuar në emisonin “Debati në Channel One”, të gazetarit Roland Qafoku, Çobani u shpreh shumë e irrituar me rastin në fjalë duke deklaruar se shumica e meshkujve kanë komplekse dhe […]

Continue Reading

Vajza nga Fieri fejohet pa pa dëshirën e familjarëve dhe arratiset. I ati: Dyshoj se mund ta ketë trafikuar (Video)

Humbi gjurmët më 30 nëntor të vitit 1995. Babi i Brunildës, Nevruzi u gjend sot në studion e “Pa Gjurmë” për të treguar përballjet e tij të fundit me vajzën e dytë të familjes. Ai u shpreh për moderatoren Odeta Dume se dyshon se mund të ketë vdekur përgjatë një aksidenti rreth atij viti në […]

Continue Reading

“Do të jem gjithmonë pranë teje!” / Historia e Erionit që na përloti të gjithëve

Historia e dhimbshme që mbylli puntatë e parë të programit “Dua të të bëj të lumtur”, ishte ajo e Erionit, babai të cilin jeta e kishte vënë përballë një sprove tepër të vështirë. Ndarjen nga jeta të gruas së tij shtatzanë, Majlindës. Histora e tyre e dashurisë kishte lindur përpara disa viteve dhe ata ishin […]

Continue Reading

10-vjeçari nga Fieri, zbulon për Gjebrean përse nuk shkoi për ditë me radhë në shkollë (Video)

Orgesti mbush 11 vjeç në Prill. Ai është një djalë shumë inteligjent dhe shumë i ndjeshëm. Në studion e “Ka një mesazh për ty”, ai ishte thërritur nga nëna e tij Elisabeta, e cila tregoi për vështirësitë me të cilat janë përballur për shkak se i biri është albin, që do të thotë se ka […]

Continue Reading

Klinika e syrit ”Tirana Retina Institute”, vizita falas në kopshtet e Fierit

  Klinika e syrit, ”Tirana Retina Institute”, ka ndermarr një fushatë sensibilizuese në të gjithë kopshtet e Fierit e cila konsiston në realizimin e vizitave falas dhe dhënien e këshillave për të gjithë fëmijët. Qëllimi kryesor i kësaj fushate është evidentimi që në hapat e para të problemeve me shikimin, në mënyrë që të shmangen […]

Continue Reading

Drama e nënës nga Fieri më fëmijën autik: “Mua më rrihte, djalin e plaste nga muri”

Emisioni “BOOM” solli mbrëmjen e sotme dramën e një nëne të re nga Fieri, prej 5 vitesh e divorcuar. Ajo është vetëm 32 vjeç. U detyrua që të braktisë Fierin për të jetuar së bashku me djalin 6 vjeçar në Tiranë. Arsyeja ështe se ish-bashkëshorti ishte i dhunshëm në familje jo vetëm ndaj saj, por edhe […]

Continue Reading