Friday, December 4, 2020
Home Sociale

Sociale

9-vjeçari autik arrin të krijojë fjalorin e veçantë

Sot në studion e ‘’ Rreze Dielli’’ ishte I ftuar Jamarbër Hoxha dhe babi I tij Kujtim Hoxha. Jamarbër është një djalë...

Zhduket 20-vjeçari nga Fieri! Prej një viti ishte azilant në Gjermani

20-vjeçari nga Fieri, Kevin Ademi humbet kontaktet nga Hamburgu i Gjermanisë, qytet në të cilin kishte shkuar në kërkim të një vendi...

U zhduk 9 muaj më parë, 40-vjeçari dyshohet se bën jetën endacaku në Fier

Humbi 9 muaj më parë dyshohet se bën jetën e një endacaku. Rikthimi i historisë së 40-vjeçarit,...

Një jetë me vuajtje, gruaja nga Fieri rrëfen dramën: Burri donte të më nxirrte në rrugë, vjehrra thoshte ‘fëmijët do i shesim’

Sot në emisionin “Me Zemër të Hapur” në News24 ka ardhur rëfimi i një nëne nga Fieri....

Burri vjen të ankohet për gruan, por i zbulohet videoja horror me thikë në dorë: S’të lë të gjallë (Video)

Të shumta janë historitë që rikthehen në studion e emisionit “Me zemër të hapur” në News24 ashtu...

Doni të mësoni një zanat? Këtë mundësi ua ofron ”Qendra Sociale Murialdo” Fier

Një kurs profesional, mund të jetë zgjidhja për të gjetur një vend pune dhe per nje te ardhme profesionale te sigurte, duke parë nevojën që...

I mashtruan me apartamentin, u ndodh tragjedia. Historia e dhimbshme e familjes Gjini (Video)

“Shqiptarët për shqiptarët” publikuan në News24 historinë e dhimbshme të Vjollca Gjinit me dy fëmijë jetimë në një fshat në Ballshit. Kryefamiljari ka ndërruar...

Marrëveshja, të miturit që kanë kryer vepra penale do të ‘rehabilitohen’

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj së bashku me Kryetarin e Bashkisë Fier, Armando Subashi, firmosën marrëveshjen e bashkëpunimit, mes Ministrisë së Drejtësisë dhe Bashkisë...

Gruaja nga Fieri: Mbaj 3 fëmijë invalidë, burri me probleme na dhu non

Mes skamjes dhe dhu.nës vazhdon çdo ditë jeta e një familje me 5 anëtarë në Fier. Pikërisht historia e kësaj familjeje ka ardhur sot...

Dy vëllezërit dhurojnë 10 milionë lekë për familjen nga Fermë Çlirimi (Video)

Para disa ditesh kemi pare nje kronike per nje familje nga fshati Ferme Clirim i qytetit te Fierit, te cilet jetonin ne kushte ekstreme...

I riu nga Fieri kërkon drejtësi: Gruaja iku me të tjerë, më mori dhe djalin

Historia e Ardit nga Fieri u trajtua sot ne studion e emisionit “Me Zemer te Hapur”. Ai pati nje lidhje dashurie, ne nje bashkejetese...

Çifti nga Fieri ka 30 vite që nuk gjen paqe për një banesë… (Video)

Arbeni ka sjellë në seancën e ndërmjetësimit në “E diela Shqiptare” në Tv Klan bashkëshorten e tij Xhuljeta, pasi kjo e fundit nuk e...

Most Read

Shqiptarët kanë mesatarisht 560 euro kredi për frymë, kryeson Tirana

Shqiptarët kanë mesatarisht 69 mijë lekë ose rreth 560 euro kredi për frymë. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë dhe Instat tregojnë...

Sot, 327 raste te reja dhe 9 humbje jete.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se në 24 orët e fundit është shënuar sërish një rekord infeksionesh.

Zhurmat, rreziku tinëzar që i kanoset çdo ditë njerëzve

Zhurmat dhe tingujt e lartë janë jo vetëm acaruese, por prishin ritmin kardiak të zemrës. Një studim gjerman zbuloi se zhurmat e...