Monday, August 3, 2020
Home Sociale

Sociale

10-vjeçari nga Fieri, zbulon për Gjebrean përse nuk shkoi për ditë me radhë në shkollë (Video)

Orgesti mbush 11 vjeç në Prill. Ai është një djalë shumë inteligjent dhe shumë i ndjeshëm. Në studion e “Ka një mesazh për ty”,...

Klinika e syrit ”Tirana Retina Institute”, vizita falas në kopshtet e Fierit

  Klinika e syrit, ''Tirana Retina Institute'', ka ndermarr një fushatë sensibilizuese në të gjithë kopshtet e Fierit e cila konsiston në realizimin e vizitave...

Drama e nënës nga Fieri më fëmijën autik: “Mua më rrihte, djalin e plaste nga muri”

Emisioni "BOOM" solli mbrëmjen e sotme dramën e një nëne të re nga Fieri, prej 5 vitesh e divorcuar. Ajo është vetëm 32 vjeç. U...

‘Pa gjurmë’/ Humbi kontaktet në 2016-ën, familja dyshon se u rrëmbye: Bir kthehu nëse je gjallë (Video)

Një tjetër histori e trishtë është sjellë këtë herë në emisionin “Pa gjurmë”, e babait i cili prej dy vitesh kërkon fatin e të...

Patos/ “E Premtja Rozë”, aktivitet sensibilizues kundër kancerit të gjirit

Platforma më e madhe e grave në nivel lokal, zhvilloi sot në Patos aktivitetin “E Premtja Rozë”. Platforma u zhvendos në ambientet e rikonstruktuara të...

Statistikat / Zbuloni qytetin në Shqipëri që shpenzon më shumë në restorante

Thonë se ushqimi është një ndër kënaqësitë më të mëdha të jetës dhe se të paktë janë ata që e shijojnë vërtetë. Restorantet janë...

Mbyllja e basteve sjell 7900 të papunë, por deputetja e PS sheh anën pozitive: Një në katër persona duan të.

Mbyllja e kompanive të basteve është një temë e nxehtë që po diskutohet shumë këtyre ditë. Jo vetëm për çfarë do të ndodhë më...

Takimi me median dhe aktorët e tjerë lokalë për të diskutuar mbi të rinjtë dhe shëndetin riprodhues

Ditën e hënë u realizua në Fier, tryeza e rrumbullakët me aktorët lokalë dhe median e Fierit për të diskutuar mbi çështje të shëndetit...

Si mund të nxisim lindjen e njëherësh qëndrimin e më shumë shqiptarëve në vend? – Nga Erion Delvina

Erion Delvina, specialist i komunikimit, i cili dy ditë më parë ishte subjekt i faqes sonë me disa propozime për marketimin kombëtar dhe ndërkombëtar...

”Ke Buono”, biznesi social më i ri në qytetin e Fierit (FOTO)

Ke Buono është investimi më i ri dhe një ndër bizneset sociale në Fier që ka hapur dyert sot. Në ceremoninë e inagurimit ishin të...

Fier/ ‘Përmbytet’ shtëpia e të moshuarve nga kërkesat për azil

Kërkesat në rritje për tu strehur në azilin e të moshuarve në Fier ka shkaktuar mjaft konfuzion si tek të moshuarit ashtu edhe te...

Qytetarët sensibilizohen, i ndryshon jeta Marjolit (Video)

Më 30 maj emisioni BOOM në Ora News solli në vëmendje dramën sociale të familjes së Mimika Plakës dhe djalit të saj Marjol Doksani. Djali...

Most Read

Ja cilat profesione paguhen më shumë në vendin tonë

Kushdo që kërkon të vazhdojë arsimin e lartë, apo të mësojë për një profesion të caktuar, në finale ka si qëllim të...

U akuzua per nje tender, vellai motres: Nuk me ndihmove…!

Rubrika “Shihemi në gjyq”, në Tv Klan solli ditën e sotme historinë aspak të thjeshtë të zotit Gëzim. Ai rrëfeu në studio...

Greqia ndryshon vendimin, lejon fluturime me Shqipërinë

Autoriteti i Aviacionit Civil grek njoftoi zëvendësimin e direktivës së 1 Gushtit lidhur me fluturimet ajrore drejt dhe nga Shqipëria dhe Maqedonia...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti infektohet me koronavirus: Kam kollë, nga sot jam në izolim

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Hoti nëpërmjet...