Monday, August 3, 2020
Home Sociale

Sociale

Ngërçi mbi pronësinë lë në mjerim dhe të pastrehë një familje në Fier

Një familje me probleme të rënda sociale është në qiell të hapur për disa dimra rrjesht, pasi edhe pse kanë tokë në përdorim që...

Takim sensibilizues me nxënësit e shkollës “ Sotir Çapo” Zharrëz

Specialistja e Barazisë Gjinore dhe Dhunës në Familje pranë Bashkisë Patos, Alba Golloshi dhe Punonjesi Social i DRSHSSH-së Fier Lorenc Hoxhaj, kanë realizuar sot...

Historia frymëzuese e çiftit nga Fieri me aftësi ndryshe që i mbijetuan paragjykimeve

Këtë të premte në Oktapodin e Turjan Hyskës në Vizion Plus, ishin të ftuar Gezimi dhe Lindita Hoxha. Vijnë nga qyteti i Fierit. Kanë...

Most Read

Ja cilat profesione paguhen më shumë në vendin tonë

Kushdo që kërkon të vazhdojë arsimin e lartë, apo të mësojë për një profesion të caktuar, në finale ka si qëllim të...

U akuzua per nje tender, vellai motres: Nuk me ndihmove…!

Rubrika “Shihemi në gjyq”, në Tv Klan solli ditën e sotme historinë aspak të thjeshtë të zotit Gëzim. Ai rrëfeu në studio...

Greqia ndryshon vendimin, lejon fluturime me Shqipërinë

Autoriteti i Aviacionit Civil grek njoftoi zëvendësimin e direktivës së 1 Gushtit lidhur me fluturimet ajrore drejt dhe nga Shqipëria dhe Maqedonia...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti infektohet me koronavirus: Kam kollë, nga sot jam në izolim

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Hoti nëpërmjet...