Thursday, January 21, 2021
Home Sociale

Sociale

Fier, fluks qytetarësh në zyrat e Ujësjellësit

Ne qytetin e Fierit ka nje shtim te ndjeshem te qytetareve qe i jane drejtuar zyrave te Ujesjellesit per te paguar detyrimet e prapambetura,...

Hapet një lokal tepër i veçantë në Fier (Video)

Bar Venus Caffe shop venus. Ky eshte emri i lokalit me te ri ne Fier ne lagjen "15 Tetori".  Nese doni te dini se cfare...

Fier, finalizohet projekti “Ai & Ajo në të njëjtën skuadër!” (FOTO)

Dita e Rinisë është përcjell ditën  në Fier me një spektakël të vërtetë. Qendra Epoka e Re në bashkëpunim me Bashkinë Fier , DAR Fier,...

Fier, aktivitet sensibilizues kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave (FOTO)

Bashkia Fier mbylli sot Fushatën Kombëtare kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave me një aktivitet sensibilizues, me pjesëmarrjen e të rinjve, instituconeve vendore dhe...

Këto recitime të nxënësve të shkollës “Andon Xoxa”, do ju lënë pa fjalë (Video)

Java e leximit, organizuar nga klubi i veprimtarive letraro - artistike, me nxenesit e klasave 9A dhe 9B, nen drejtimin e mesueses Laureta Janollari...

Aktivistët e “Dhuro Dashuri” i bëjnë surprizë vajzës fierake me aftësi ndryshe

Të dielën, Festa e Çufos udhëtoi drejt Fierit së bashku me Fondacionin Dhuro Dashuri për të surprizuar Fabiolën, e cila festoi 20-vjetorin. Ishte hera...

Shkencëtarja fierake, apel për ndihmë për jetimoren e Vlorës (VIDEO)

Shkencetarja fierake Argita Zalli i eshte bashkuar nismes per te ndihmuar femijet e jetimores se Vlores. Ne nje video postuar  ne facebook ajo ben...

Etleva, vajza që i përloti të gjithë me fjalimin e saj! (VIDEO)

Jeta nuk është treguar shumë bujare me shumë fëmijë dhe familje, një ndër to është dhe Etleva. Vajzës së vogël në jetë i kanë...

Ngërçi mbi pronësinë lë në mjerim dhe të pastrehë një familje në Fier

Një familje me probleme të rënda sociale është në qiell të hapur për disa dimra rrjesht, pasi edhe pse kanë tokë në përdorim që...

Takim sensibilizues me nxënësit e shkollës “ Sotir Çapo” Zharrëz

Specialistja e Barazisë Gjinore dhe Dhunës në Familje pranë Bashkisë Patos, Alba Golloshi dhe Punonjesi Social i DRSHSSH-së Fier Lorenc Hoxhaj, kanë realizuar sot...

Historia frymëzuese e çiftit nga Fieri me aftësi ndryshe që i mbijetuan paragjykimeve

Këtë të premte në Oktapodin e Turjan Hyskës në Vizion Plus, ishin të ftuar Gezimi dhe Lindita Hoxha. Vijnë nga qyteti i Fierit. Kanë...

Most Read

Mjeku fierak u rikonstrukton totalisht shtepine familjes ne nevoje

Para disa muajsh kemi publikuar rastin e familjes Meleq Seferi nga Kallmi i Madh, te cilet ndodheshin ne veshtiresi ekonomike dhe kushte...

Shqiptarët kanë mesatarisht 560 euro kredi për frymë, kryeson Tirana

Shqiptarët kanë mesatarisht 69 mijë lekë ose rreth 560 euro kredi për frymë. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë dhe Instat tregojnë...

Sot, 327 raste te reja dhe 9 humbje jete.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se në 24 orët e fundit është shënuar sërish një rekord infeksionesh.