Rudi Vata i thur elozhe lojtarëve të Kombëtares: Bare i jashtëzakonshëm

Ish-kapiteni i Kombëtares, Rudi Vata, nuk i kurseu elozhet për djemtë e Kombëtares, pas triumfit 4-2 ndaj Islandës, I pranishëm në studion e emisonit “Ëndërr Kuq e Zi”, Vata u shpreh: “Më vjen mirë që djemtë reaguan në mënyrën më të mirë të mundshme! Trajneri Reja kishte bërë mirë detyrat e shtëpisë. Zgjodhi një 11-she […]

Continue Reading

Një Shqipëri fantastike gjunjëzon Islandën

Shqipëria fiton 4-2 përballë Islandës dhe rihap garën në grupin H për kualifikueset e Euro 2020. Kastriot Dermaku, Elseid Hysaj, Odise Roshi dhe Sokol Cikalleshi menduan t’i japin fitoren kuqezinjve përballë Islandës, një ndeshje shumë vendimtare për kuqezinjtë. Ndryshimet e Rejës patën efekt, por u konfirmua edhe njëherë se futbolli i thjeshtë, me lojtarë që […]

Continue Reading

Grezda rishfaqet në rrjetet sociale… për t’u ankuar se Bare i mori numrin

Eros Grezda ishte zhdukur prej shumë kohësh nga rrjetet sociale. Lojtari i cili njihej si ndër më aktivët mes futbollistëve të përfaqësueses shqiptare, kishte braktisur Instagramin prej javësh për t’u përqendruar te loja e tij, në tentativën për të rifituar vendin në radhët e Rejnxhërs dhe përfaqësueses shqiptare. Por me sa duket sulmuesi nuk i […]

Continue Reading

Flet Artan Bare: Kritikat e Hafizit? Çudi, Keidi pjesë e Shqipërisë që 15-vjeç

Thuhet se në jetë sakrifica dhe puna e madhe, herët a vonë gjithmonë do të shpërblehet, në një mënyrë apo në një tjetër. Sigurisht që për të arritur në majën më të lartë nuk është kurrë e lehtë dhe duhet të marrësh disa vendime, që mund të shkaktojnë shumë dhimbje të përkohshme në rrugëtim. Kjo […]

Continue Reading

Apolonia, ish-mbrojtësi i Shpresave merr OK-in e Mërgjyshit – Nga Bujar Rama

Mbrojtësi i majtë, Irlian Ceka, ka marrë OK-in e trajnerit Mërgjyshi për të qenë pjesë e Apolonisë për këtë kampionat. 21-vjeçari, i cili vjet ishte pjesë e Laçit, vjen në formë huazimi tek Apolonia. Ceka është formuar si futbollist në akademinë e Romës e pastaj ka luajtur për moshat e Askolit, Lacios dhe Sambenedetezes, përpara […]

Continue Reading

Përcaktohet kalendari i Kategorisë së Parë, ja kundërshtari i Apolonisë në javën e parë

Është hedhur para pak minutash në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit shorti i Kategorisë së Parë, për grupet A dhe B. Apolonia ne ndeshjen e pare do te jete mysafire ne ”Elbasan Arena” per tu ndeshur me nje rival tradicional si Elbasani vendas. Nje perballje qe mund te konsiderohet e lehte ne leter, pasi […]

Continue Reading

Momenti kur Bare ”turpëron” dy yjet e futbollit botëror (Video)

Megjithese ekipi yne kombetar humbi ndaj Frances, mesfushori Keidi Bare ka lene ndoshta imazhin me te bukur te kesaj ndeshje. Imazhe qe po bejne ”xhiron”e internetit dhe qe jane pasqyruar ne shume media sportive te botes. Fillimisht Bare duke ”vallezuar” majtas-djathtas nxjerr jashte loje sulmuesin e Barcelones, dhe ish-shokun e tij te Atletiko Madrid, Antoine […]

Continue Reading

Ja përse Apolonia është një shembull – Nga Erjon Saliu

Formula e Kategorisë së Parë shërbeu për t’iu dhënë më shumë hapësirë lojtarëve të talentuar vendas, mirëpo shumë pak klube e zbatojnë. Apolonia e Fierit është një shembull për Kategorinë e Parë. Madje po të shohësh edhe sot në ekipin kombëtar janë dy futbo9listë titullarë të cilët kanë dalë nga moshat e Apolonisë, Keidi Bare […]

Continue Reading

Miqësorja, Apolonia dhe Laçi nuk shkojnë më shumë se barazimi

Laçi dhe Apolonia nuk kanë shkuar më shumë se barazimi 1-1 në ndeshjen e luajtur dje në kompleksin “Internacional” në PezëHelmës. Trajnerët Sulejman Starova dhe Artan Mërgjyshi kanë provuar të gjithë lojtarët që kishin në dispozicion, ndërkohë që të dy golat u shënuan në pjesën e dytë, atëherë kur dhe skuadrat kishin ndryshuar përbërjet. Diferencat […]

Continue Reading

“Tre futbollistë më surprizuan”, Reja: Bare ka bërë 90 minuta të mëdha

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, foli pas humbjes 4-1 ndaj Francës për mikrofonin e RTSH-së, teksa u shpreh: Çfarë nuk shkoi mirë sot? “Diçka pozitive e patë. Është normale që bëmë disa gabime individuale që sollën 2 golat në pjesën e parë. Ishte mungesë vëmendja nga lojtarët. Në disa momente arritëm të dilnim përpara portës. […]

Continue Reading