FIERI SOT

”Festa e Grurit”, zbulohet programi festiv

”Festa e luleshtrydhes” në Frakull, festohet mes aktiviteteve të ndryshme

”Magjia e Festave”, të shtunën në Kafaraj zhvillohet ”Festa e Luleshtrydhes” (Video)

Receta tradicionale e byrekut me 12 barishte dhe monedhë brenda

Dita e Verës, historia dhe traditat e një feste

Magjia e festave, kryebashkiaku Subashi publikon videon ”Hajd’ dalim nga Fieri”.

Gorishova, fshati karakteristik i Fierit (Foto)

Biba me oriz në saç – Receta tradicionale sipas Zarif Grëmit, kryemjeshtri i kuzhinës myzeqare

”Festa e Shqipes”, Libofsha feston me këngë e valle (Foto)

Roskovec/ Organizohet aktiviteti “Ruajtja e Trashëgimisë Kulturore dhe Produkteve Lokale”