HomeTurizëm

Turizëm

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për shkak të luftës në Ukrainë. Ministrja Krifca ka bërë me dije se kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion. “1.2 milardë lekë i shtohen buxhetit të skemës...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë pushim të paguara nga shteti. Ky është vendimi i fundit i Qeverisë, i komunikuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Manastirliu tha se objekt i vendimit janë punonjësit e administratës, të cilët...
spot_img

Keep exploring

Darëzezë, përgatitjet e fundit për hapjen e sezonit të ri turistik

Diten e neserme ne oren 09:00 Bashkia Fier do te celi sezonin e ri...

Doni te vizitoni Parkun Arkeologjik te Apolonise? Keto jane cmimet e biletave

Nje njoftim i rendesishem i Parkut Arkeologjik Apolonia per vizitoret qe preferojne vizitat ne...

Çelet sezoni i ri turistik në plazhin e Semanit (Foto)

Mes aktiviteteve të ndryshme është çelur zyrtarisht sezoni turistik në plazhin e Semanit. Te...

Ky është projekti për transformimin e banjave të Bënjës në Përmet (Foto)

Banjat e famshme me ujëra termale në Bënjë të Përmetit do t’i nënshtrohen një...

Apolonia qyteti i diellit, shkëlqen edhe në ditët e ftohta të Janarit (Video)

Vizitorët janë rralluar, por punonjësit e përhershëm të saj janë aty. Kjo është periudha...

Drejtoresha e Parkut Arkeologjik të Apolonisë, Durmishaj: 28 600 turistë vizitorë gjatë këtij 10 mujori

Parku Arkeologjik i Apolonisë u vizitua nga 28 600 turistë gjatë 10-mujorit të 2021. Kështu...

Mbi 390 mijë vizitorë në 4 muajt e fundit në Divjakë

Parku Kombëtar i Divjakës, ku harmonizohen bukur dielli, deti dhe pylli po tërheq gjithnjë...

8 milionë lekë bakshish për një kamarier gjatë sezonit veror?! Shifrat që “shokuan” studion

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u diskutuan disa prej problematikave më...

Ermal Meta reklamë bukurive shqiptare: Hajdeni në çdo stinë, nuk do pendoheni

Këngëtari i njohur, Ermal Meta, ka thënë gjithmonë me krenari se është shqiptar, edhe...

Anxhi vajza që ngjitet në maja dhe promovon atdheun (Video)

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot një video të Anxhit, një vajze e cila...

Udhëtim nëpër Shqipëri/ Gazetarja e huaj që do reklamojë vendin tonë te francezët

Një nga gazetaret më të njohura të turizmit në Francë, Saliha Hadj-Djilani ka bërë...

Latest articles

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë...

Njoftim i RËNDËSISHËM për maturantët, hapet sot portali për aplikimin në universitet, ja afati i fundit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka njoftuar se duke filluar nga dita e sotmë...

Aksident në Fier, makina përplas fëmijën 4-vjeç, shoqërohet shoferi

Një automjet ka aksidentuar një fëmijë 4 vjeç në fshatin Vlosh të Fierit. Fëmija ndodhet...