Futboll femra / Apolonia përforcohet me dy futbolliste te kombëtares së Afrikës së Jugut

Ekipi i Apolonise ne futboll per femra vazhdon stervitjet ne prag te sezonit te ri futbollistik. Eshte sezoni i shtate qe vajzat fierake perfaqesohen ne Kampionatin e Femrave. Edhe per kete vit synimi mbetet i njejti, renditja ne vendet e larta te tabeles, dhe pse jo te thyejne dominimin shume vjeçar te Vllaznise. Prej disa […]

Continue Reading

Shkolla “Andon Xoxa” një shkollë model në të gjithë Shqipërinë (Foto)

Pushimet verore fluturuan si në ëndër dhe së shpejti shkollat do të gumëzhijnë nga zërat e nxënësve. Të vendosësh për shkollën në të cilën do të studiojë fëmija yt, është bërë gjithnjë e më e ndërlikuar. Shkolla do të jetë ambienti ku fëmija do të kalojë një kohë të gjatë të ditës për disa vite […]

Continue Reading

Edhe nje tjeter shkencetar i Perikli Ikonomit ne bote.Lajmi per shpikjen pushton mediat belge (Video)

Te gjithe ne ndihemi mire kur degjojme per te rinj shqiptare, dhe aq me teper nga qyteti i Fierit, qe arrijne ne majat e shkences boterore. Nje prej tyre eshte edhe Ardi Shehu, ish-nxenesi i gjimnazit ”Perikli Ikonomi”. Ishte kembengulja e tij qe te studionte ne gjimnazin “Perikli Ikonomi”. Nje nxenes me prirje ne shkencat […]

Continue Reading

Drejtori i Policisë sqaron si ndodhi ngjarja: I morën ar mën efektivit nga brezi dhe qëlluan (Video)

Dy persona jane shoqëruar nga policia e Fierit pak pas ngjarjes se rende qe ndodhi ne ambientet e Urgjences se Spitalit mbremjen e sotme dhe dy te tjere jane ne kerkim. Drejtori i Policise se Fierit nga spitali beri me dije se tre persona kane mbetur te pla gosur, teksa per nje te dyshuar qe […]

Continue Reading

Konflikt mes të rinjve në Fier, policia shoqëron disa persona

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Fier. Paraprakisht raportohet se ka të shtëna me ar më zjarri dhe si pasojë kanë mbetur të pla gosur tre persona. Faxweb raporton se të shtënat kanë ndodhur brenda Urgjencës së Spitalit Rajonal në Fier. Dyshohet se përplasja me ar më ka ndodhur pas […]

Continue Reading

Ak sident në aksin Fier-Vlorë, dyshohet për disa të pla gosur

Një ak.sident rrugor është shënuar në këto momente në aksin rrugor Fier-Vlorë, ndërsa nga të dhënat e para raportohet për disa persona të pla.gosur. “BalkanWeb” mëson se në ak.sident është përfshirë një furgon dhe një makinë, ndërkohë Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për dokumentimin e saj. Nga të dhënat e […]

Continue Reading

Si Të Përgatisni Uthull Molle Në Kushtet e Shtëpisë

Uthulla e mollës është një aleate e rëndësishme e shëndetit. Ajo përgatitet nëpërmjet fermentimit dhe është shumë e pasur me fosfor, magnez, kalium dhe kalçium. Uthulla e mollës rekomandohet kundër një sërë problemesh shëndetësore dhe është veçanërisht e mirë për shëndetin e lëkurës. Këto përfitime i atribuohen uthullës organike, të cilën ju mund ta përgatisni […]

Continue Reading

I publikoi nëntë video intime të dashurës, 43-vjeçari merret i pandehur

Një 43-vjeçar nga Tirana i cili kishte rënë në dashuri me një vajzë 25 vjeçare është marë i pandehur për akuzën e “Përndjekjes”, pasi ka përndjekur në mënyrë të vazhdueshme ish-të dashurën e tij, duke arritur ti publikojë në “FB” 9 video intime që ai ka pasur gjatë marredhenieve me 25-vjeçaren, në kohën kur ata […]

Continue Reading

Arsyet Pse Mushkonjat Përzgjedhin Kë Pickojnë

A e keni vënë re që mushkonjat ndonjëherë kanë preferenca? Nuk është imagjinatë, përkundrazi, është e konfirmuar nga specialsitët. Ekspertët e AgroWeb.org konfirmojnë gjithashtu se disa mushkonjat tërhiqen më shumë ndaj disa njerëzve se ndaj disa të tjerëve për shkak të disa kimikateve që çlirohen në lëkurë. Faktorët biologjikë mund ta transformojnë një njeri në […]

Continue Reading